Hindistan Kripto Paraları Yasaklayabilir: Çılgınca Bir Hamle

En önemli kripto para

Hindistan kripto paraları yasaklama ihtimaline sahip. Özellikle son dönemlerde ortaya çıkan bazı detaylar ve açıklamalar bunu gösteriyor. Hadi gelin merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Kripto para ticaretinin büyük bir risk barındırdığını düşünen Hindistan hükümeti konu ile ilgili çalışmalar başlattı. Aslına bakacak olursak bu çalışmalar henüz yeni değil. 2021 yılının başından beri Hindistan sürekli olarak yeni kararlar almak için adeta fırsat kolluyor. Şimdi ise onlar için en iyi zaman gibi görünüyor.

Ortaya çıkan bazı detaylara göre Hindistan hükümeti kripto para piyasasındaki hızlı hareketlerin geri dönülmez zararlara yol açtığını düşünüyor. Bunu önlemek için tüm özel kripto para birimlerini yasaklayacak bir yasa tasarısı için hazırlıklar başladı. Hükümet 2021 yılının sonuna kadar bu yasayı geçerli hale getirmek istiyor.

Hindistan kripto paraları yasaklama konusunda kararlı

Hindistan tarafından alınan bu karar henüz yeni ortaya çıkmadı. Özellikle yüksek profilli yatırımcılardan rekor seviyede sermaye toplanması hükümeti harekete geçirdi. Onlara göre bu tür yüksek profilli yatırımcılar paralarını hızlı bir şekilde kaybedebilir. Böyle bir durumda Hindistan ekonomisi zarar görür.

Hindistan kripto paraları

Getirilecek olan yeni yasa ile birlikte regülasyon önem kazanacak. Ayrıca kripto para borsalarına ciddi miktarda denetleme getirilmesi amaçlanıyor. Yasa tasarısı her ne kadar kripto paraları tamamen yasaklamaya yönelik olsa bile yine de bu düşük bir ihtimal olarak görülüyor. Kripto para teknolojisi henüz emekleme döneminde olduğu için Hindistan böyle bir karar almaktan çekinebilir.

Hindistan kararı yatırımcıları telaşlandırdı

Hindistan tarafından alınan bu karar yatırımcıları telaşlandırdı. Çin’den sonra dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Hindistan kripto para borsaları için büyük bir öneme sahip. Yasaklama kararı ile birlikte borsalarda ciddi bir düşüş yaşanma ihtimali var.

Konu ile ilgili henüz çalışmalar devam ediyor. Kripto para birimlerinin yasal düzenlemesi 2021 yılının sonlarına kadar tamamlanmış olacak. Peki sizce kripto paralar gerçekten de yasaklanmalı mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili haberler:

>> Kripto Paralarda Geçen Hafta Neler Yaşandı (15 – 22 Kasım)

>> Kripto Paralara Vergi Geliyor İddiası Borsayı Kana Buladı: Ethereum, Holo, Solana ve Doge