Kripto Paralarda Geçen Hafta Neler Yaşandı (15 – 22 Kasım)

En önemli kripto para

Kripto paralarda geçen hafta son derece hareketliydi. Bu durum borsalara yansıdı. Hadi gelin geçen haftanın en özel haberlerine birlikte göz atalım.

Kripto para dünyası her zaman olduğu gibi yine çok canlı. Normal bir borsada genelde yılda en fazla 2 defa önemli gelişmeler yaşanır. Fakat söz konusu kripto para borsaları olunca her hafta farklı bir aksiyon ortaya çıkıyor. Kimi zaman bilgisayar korsanları ile ilgili davalar yaşanırken kimi zaman yeni kripto paralar kullanıma sunulabiliyor.

Kripto paralarda geçen hafta: Hacker saldırısı ve Bitcoin Türkiye tavsiyesi

Kripto paralar ile ilgili yaşanan en önemli gelişmelerden birisi güvenlik ile ilgiliydi. Amerika’da yaklaşık olarak 36 milyon dolarlık dev kripto soygunu gerçekleştiren bir hacker yakalandı. Üstelik bu yakalanma hikayesi son derece ilginçtti. Kendisine çevrimiçi oyun platformunda en pahalı kullanıcı isimlerinden bir tanesini almaya çalışırken yakalandı.

Kripto paralarda geçen hafta

Geçen haftanın en tuhaf konulardan bir diğeri ise Türkiye ile ilgili yapılan öneriydi. Bildiğiniz üzere dolar hızlı bir şekilde artarak 11,4 seviyelerine kadar çıktı. Yaşanan bu gelişmeler üzerine MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor Türkiye için kripto para alma tavsiyesinde bulundu. Bitcoin alması halinde Türkiye’nin daha iyi bir konuma geleceği ifade edildi.

Visa Litecoin ile anlaştı, Satoshi Nakamoto ortaya çıkabilir

Visa ile Litecoin arasında imzalanan bir anlaşma gündeme bomba gibi düştü. Yaşanan bu gelişme ile birlikte LTC token sert bir şekilde yükseliş yakalamayı başardı. Visa tarafından yapılan açıklamalara göre Litecoin kart ile istediğiniz her yerde ödeme yapabileceksiniz. Tıpkı kredi kartlarında olduğu gibi. Yani kripto paralar artık kredi kartları yerine geçiyor.

Yaşanan son önemli gelişme ise Satoshi Nakamoto ile ilgiliydi. Bildiğiniz üzere kendisi kripto para kurucusu olarak tanınıyor. Bitcoin mucidi bu günlerde ortaya çıkabilir. Kendisi hakkında bir dava açılıyor. Peki siz bu yaşanan gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarda Yeni Fırsatlar: BTC, ADA ve BNB Fiyat Tahminleri

>> Kripto Paralara Vergi Geliyor İddiası Borsayı Kana Buladı: Ethereum, Holo, Solana ve Doge