Jack Dorsey Twitter’ın Satılması Hakkında Ne Düşünüyor? Açıklama Yaptı

Jack Dorsey Twitter'ın satılması

Jack Dorsey Twitter’ın satılması ile alakalı son derece önemli açıklamalara yer verdi. Kendisi Elon Musk hakkında olumsuz değerlendirmeler yapmadı.

Jack Dorsey Twitter’ın satılması hakkında çok konuşulacak bazı açıklamalara yer verdi. Twitter yönetimi ile anlaşıp şirketin tamamını 43 milyar dolar karşılığında satın alan Elon Musk bu aralar çok tartışılıyor. Herkes Twitter gibi bir platformu almasını konuştu.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter Jack Dorsey tarafından kurulmuştu. Son derece büyük bir platform olan ve ifade özgürlüğünü savunan Twitter Elon Musk tarafından eleştirilmişti. Kendisi platformun ifade özgürlüğü bakımından çok daha kapsamlı olabileceğini düşünüyordu.

Jack Dorsey Twitter’ın satılması konusunda olumlu konuştu

Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su olarak bilinen Jack Dorsey son derece önemli açıklamalara yer verdi. Kendisi yaptığı paylaşımda şirket ile ilgili güvendiğim tek çözüm ifadesini kullandı. Yani ona tam destek olmuş oldu. Aslına bakacak olursak birçok kişi böyle bir desteği beklemiyordu.

Jack Dorsey Twitter'ın satılması

Dünyanın en büyük sosyal medya platformunu başarılı bir şekilde yöneten Jack Dorsey görevinden ayrılmıştı. Elon Musk hemen ardından Twitter ile ilgili çalışmalara başladı. İlk başta bir miktar hisse satın aldı. Fakat bu onun için pek yeterli olmadı. Hemen ardından Twitter’ın tamamını satın almaya karar verdi.

Elon Musk Twitter için çözüm olabilir

Jack Dorsey tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda kendisi Elon Musk için büyük bir güven ifadesi kullanıyor. Maximum güvenilir ve geniş kapsamlı bir platform oluşturmak istediğini söyleyen Elon Musk böylece büyük bir destek aldı.

Jack Dorsey şirketi imkansız bir durumdan kurtardığı için Elon Musk’a teşekkür etti. Platformun artık çok daha kapsamlı bir şekilde hizmet vereceği ifade ediliyor. Daha doğrusu ifade özgürlüğünü sonuna kadar savunacak. En azından Elon Musk yaptığı tüm açıklamalarda bunu vurguladı. Peki siz yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Elon Musk, Twitter ‘ı Almak İstiyor! Servet Değerinde Teklif!

>> Elon Musk ve Coca Cola! Sırada İçecek Devi mi Var?