Honor 50 serisi, satış rekorları kırıyor: Bu fiyata bu telefon!

Honor 50 serisi

Honor’un aylardır beklenen Honor 50 serisi satışa sunuldu. Kısa sürede satış rekorları kırdı. İşte yeni modellerin fiyatı ve özellikleri.

Huawei’nin alt markası olan Honor, uygun fiyatlı modelleriyle karşımıza çıkıyordu. Daha sonrasında ise bildiğiniz üzere Huawei markasına ABD tarafından ambargo uygulandı. Google servislerini kullanamayan teknoloji devi, akıllı telefon sektöründe oldukça zorluklar yaşadı. Hatta Honor’un satılması da bu konudaki en büyük sonuçtu. Honor, el değiştirdikten sonra bir dönem duraksadı. Fakat daha sonrasında ise akıllı telefonlarını tanıtmaya başladı. Sonrasında aylardır beklenen Honor 50 serisi satışa sunuldu. İşte yeni modelin fiyatı ve bize sunulan tüm özellikler haberimizde.

Honor 50 serisi, satış rekorları kırıyor: Bu fiyata bu telefon!

Söz konusu model, uzun süredir çoğu kaynak tarafından yazılıp çiziliyordu. Fakat yeni modeli tasarımı, temel özellikleri hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyordu. Halkalı kamera tasarımı gibi benzersiz bir görünüme sahip olan Honor 50 serisi nihayet piyasaya sürüldü. Ardından kısa sürede beklenmeyen bir hasılat elde edildi. Yeni modelin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Honor 50 serisine ait olan, 50 ve 50 Pro modelleri satışa sunuldu. Ve dakikalar içerisinde 500 milyon CNY, yani 77 milyon dolar civarı bir hasılat elde edildi. Honor 50 serisinin ilk olarak Çin’de satışa sunulduğu belirtelim. Fakat şunu belirtmekte fayda var; Honor 50 serisinde Google Play Servisleri yüklü olarak gelecek. Bu yüzden söz konusu serinin, önümüzdeki zamanlarda Avrupa’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Honor 50 serisi

Genel olarak incelediğimizde, halkalı kamera tasarımının, gözümüze çarpan ilk detay olduğunu görmekteyiz. Honor 50 modelinin ön panelinde ise delikli ekran tasarımı ve düz bir panel bizleri karşılıyor. 50 Pro modelinde ise 120 Hz tazeleme oranına sahip ekran ve kavisli bir panelin bulunduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda ikili ön kamera kurulumunun olduğunu da söyleyelim. bu kameralar 32 MP ana kamera ve 12 MP ultra geniş açılı kamera olarak sıralanmış durumda. Pro olmayan modelde ise 32 MP değerinde tek bir ön kamera bizleri karşılıyor.

Honor 50 serisi

Cihazın 400 dolar gibi bir ücrete sahip olduğunu belirtelim. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği önümüzdeki haftalarda beli olacaktır. Beklemede kalın.

Diğer haberler:

>> Honor 50 tanıtım tarihi kesinleşti: Heyecan dorukta

>> Huawei, P50 modelinin tanıtım tarihi belli oldu: Kamera canavarı!