Honor 50 tanıtım tarihi kesinleşti: Heyecan dorukta

Honor 50 tanıtım tarihi

Honor 50 tanıtım tarihi büyük soru işaretleri yaratıyordu. Şimdi ise ortaya çıkan bazı detaylar bu yeni akıllı telefonun çıkış tarihini kesinleştirdi İşte o tarih ve diğer detaylar.

Hatırlayacağınız üzere ABD pek beklenmeyen bir şekilde Huawei ile ilgili ambargo kararı aldı. Aynı şekilde sadece bu şirket değil Honor markasının da ambargodan payını aldığını söyleyebiliriz. Yaşanan tüm bu problemler üzerine Huawei ani bir karar alarak Honor markasını satışa sundu. Böylece ABD ambargosunu az bile olsa aşmayı umdu.

Nisan ayından beri birçok kişi Honor 50 için tetikteydi. Şirketin ambargodan kurtulmak için yaptığı hamlenin sonuçları bu cihazda görülebilecek. Eğer tek başına bu akıllı telefon başarılı olursa aslında Huawei şirketine pek ihtiyaçları olmadığı ortaya çıkıyor. Ancak bu yeni cihazın fiyasko çıkma ihtimali de var. Kısacası Honor markasını üzerine bahis oynandığını bile söyleyebiliriz.

Honor 50 tanıtım tarihi ve diğer detaylar

Bu cihazın tanıtım tarihi 16 Haziran 2021 olarak açıklandı. Çin’in Şanghay kentinde yapılacak olan bir etkinlik ile birlikte tanıtılacak. Sızdırılan bir videoda yeni cihazın çift halkalı kamera tasarımı kullandığı görülüyor. Yeşil benekli maviden oluşan renk şeması ise göz kamaştırıcı bir yapıya sahip.

Honor 50 tanıtım tarihi

İşlemci olarak snapdragon 778G SoC modeli tercih edildi. Bu cihaz görüntü gücünü 6.79″ QHD+ 120Hz AMOLED ekrandan alacak ve böylece kullanıcılara çok daha keyifli bir ekran kullanımı sağlayacak. 8GB LPDDR5 RAM, 128GB UFS 3.1 depolama gibi detaylar yine ön plana çıkan ayrıntılar içerisinde yer alıyor.

Honor 50 kamera özellikleri tatmin edici

Bu cihazda ön kamerada 2 adet göz bulunuyor. Bunlardan bir tanesi 32 MP diğeri ise 8MP gücünde. Arka kamerada ise 13MP ultra geniş, 8MP telefoto yer alıyor. Ayrıca 50MP birincil kamera ve 3D ToF ünitesi oldukça sağlam bir görüntü ortaya çıkaracak gibi görünüyor.

Peki siz Honor 50 modeli için ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Huawei HarmonyOS alacak cihazlar kesinleşti: Sizin de cihazınız HarmonyOS alacak mı (Liste)

>> Honor 50 Serisi Telefon İçin 100W Hızlı Şarj Adaptörü Ortaya Çıktı