Türkiye ihtimalli Honor 50 Lite uygun fiyatı ile ilgi odağı haline geldi.

Honor 50 Lite
Ülkemizde de satışa sunulması beklenen Honor 50 Lite modelinin teknik özellikleri sızdırıldı. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.
Bildiğiniz üzere Haziran ayında Honor 50 serisi Çin’de tanıtılmıştı. Uygun fiyatı ile ilgi odağı haline gelen Honor 50 serisi modelleri yakında Avrupa’ya giriş yapacak. Söz konusu modellerin ülkemizde de satışa sunulacağına dair sızıntılar mevcut. Ülkemizde genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonlara olan ilginin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en temel sebebi ise ülkemizde artan kur değerleri ve vergiler. Bu yüzden fiyat performans odaklı akıllı telefonlar sıklıkla tercih ediliyor. Yakında ülkemize giriş yapacağına dair sızıntılar ortaya çıkan Honor 50 Lite modeli de yine uygun fiyatlı bir model olarak karşımıza çıkacak. İşte hem kamera hem işlemci tarafında kullanıcıları tatmin edecek yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Türkiye ihtimalli Honor 50 Lite uygun fiyatı ile ilgi odağı haline geldi.

Honor 50 Lite

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde Huawei’nin nova 8i modeline oldukça benzediğini görmekteyiz. Honor her ne kadar artık Huawei çatısı altında bir marka olmasa da hala tasarım detaylarını bünyesinde barındırıyor. Cihazın arka tarafında daire biçiminde konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumu dikkatimizi çekerken ön tarafında ise son derece ince çerçevelere sahip bir ekran yapısının bulunduğunu görmekteyiz. Ayrıca bu ekranda bulunan ön kamera kurulumu da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda.
6.67 inçlik Full HD bir panel ile bizleri karşılayacak modelin ön tarafında bulunan kamera ise 16 MP çözünürlüğünde. Ayrıca arka tarafta bulunan dörtlü kamera ise, 64 MP ana kamera 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro ve derinlik kameraları olarak sıralanmış durumda.
İşlemci tarafında ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 662 yonga setine sahip olacak modelin fiyatlar performans odaklı akıllı telefonlar arasında sıklıkla tercih edilen bir işlemci ile karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Ayrıca Honor 50 Lite modelinde 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı bulunuyor.
Cihazın henüz fiyatı hakkında ortaya çıkan kesin bir bilgi yok fakat bazı kaynaklara göre söz konusu cihaz €300 civarı bir fiyat etiketine sahip olacak. Ülkemizde satışa sunulursa piyasaya göre uygun bir fiyata sahip olacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.