Honor V40, Google servislerinden yararlanan ilk model olacak!

Honor V40 Google

Huawei’ye yapılan ambargodan bu yana Google servislerinin kullanılacağı ilk Honor modeli, V40 olacak. İşte tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere Huawei ve eskiden alt markası olan Honor şirketlerine, ABD tarafından Google servislerinin kullanılması yasaklandı. Ambargoya uğrayan şirket, kendi markalarında AppGallery kullanmaya başladı. Bu durum, her ne kadar sıfırdan başlamak gibi gözükse de, Huawei gibi büyük bir şirket için zor olmadı diyebiliriz. Hala bazı zorluklar yaşasa da, kendi markasına ait aplikasyon mağazası ile Google servisleri olmadan başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Huawei için söz konusu AppGallery uygulamasının kullanımı hala devam etse de, kısa süre önce el değiştiren Honor hakkında soru işaretleri mevcuttu.

honor v40 serisi

Honor V40 5G Google Play servisleri ile kutudan çıkacak

Honor ise, Huawei’nin alt markası olduğu dönemlerde ambargoya dahil olmuştu. Yani Honor da Google Play servislerinden yararlanamıyordu. Fakat Geçtiğimiz ay Honor, el değiştirdikten sonra Google servislerini kullanıp kullanmayacağı konusunda ortaya çeşitli haberler atıldı. Sonunda Honor’un, el değiştirdikten sonra piyasaya süreceği ilk serisi olan Honor V40 modellerinde Google Play Hizmetleri’nden yararlanacağı kesinleşti.

Honor V40 Google

Honor V40 serisi hakkında neler biliyoruz

22 Ocak 2021’de duyurulacak serinin neredeyse tüm özellikleri de ortaya çıkmış durumda. Ortaya çıkan haberlere göre V40 modeli 120 Hz tazeleme oranına sahip 6,72 inçlik bir panel kullanacak. Kamera tarafında ise ana kamera 50 MP olmak üzere toplam 5 adet arka kamera bulunması bekleniyor Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan belgelerde ise 66W hızlı şarj, 50W kablosuz şarjı destekleyeceği de kesinleşti. Aynı zamanda serinin iki modelinde de MiediaTek’in Dimensity 1000+ yonga seti kullanılacak.

Honor V40 5G

Hakkında birçok soru işareti bırakan V40 serisinin hemen hemen bütün detayları ortaya çıktı diyebiliriz. Fiyat konusunda henüz net bir bilgi yok. Fakat Honor markasının, uygun fiyata akıllı telefonlar sattığını biliyoruz. Bu yüzden söz konusu serinin uygun fiyatlı bir amiral gemisi model olacağı düşünülüyor. 22 Ocak tarihinde tanıtımını ile beraber fiyat bilgisi de ortaya çıkacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Honor V40 modeli kusursuz tasarımıyla ortaya çıktı!

>> Orta seviye Honor 10X Lite satışa sunuldu