Honor V40 serisi hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Honor V40 serisi hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı

honor v40 serisi
Google News Abone Ol

Huawei’nin alt markası Honor, Mate 40 serisine alternatif olabilecek bir serinin çalışmalarını sürdürüyor. İşte yeni serinin özellikleri.

Huawei, Google baskısına rağmen son hızla akıllı telefon üretmeye devam ediyor. Mate 40 serisiyle ortalığı kasıp kasıp kavuran Huawei, yeni serisinin tanıtımının ardından Honor markası adı altında çıkartacağı yeni amiral gemisi serisi için de çalışmalara başlamıştı. İddialara göre HuaweiHonor V40 serisi, Mate 40 serisiyle ortak özelliklere sahip olacak. Bir bakıma Huawei’nin Mate 40 serisinin alternatifi olarak tercih edilebilecek. Henüz hangi ülkelerde satışa çıkacağı belli olmayan yeni amiral gemisi serisinin fiyatı hakkında da herhangi bir bilgi bulunmamakta. 

honor v40 serisi

Honor V40 serisi neler sunacak

Honor, V40 serisini bu yılın sonunda tanıtılması bekleniyor. Tanıtılmasına bir ay kalmasına rağmen hala elimizde net bir bilgi bulunmamakta. Fakat Twitter’da @RODENT450’nin açıklamalarına göre V40 ve V40 Pro modellerinden en az biri 120 Hz. tazeleme hızına ve 6,72 inç ekrana sahip olacak.  Honor’un yeni serisi hakkında çarpıcı iddialarda bulunan RODENT450’nin bir başka iddiası da yeni seri 66W SuperCharge özelliğine sahip olacak. Aynı zamanda Mate 40 serisinde olduğu gibi 40W gücünde kablosuz şarj desteği olması da öngörülenler arasında. Huawei’nin Mate 40 serisinde duyurduğu 66W hızlı şarj özelliği, takipçileri tarafından mutluluk ile karşılanmıştı. Akıllı telefonların kullanım sürelerinin artmasıyla şarj sorunları da beraberinde gelmekteydi. Fakat Çinli dev bunun da üstesinden gelerek, yeni modellerinde 66W hızlı şarjı kullanıcılarına sunmaya devam edecek.

Yeni serinin V40 Plus modelinde Kirin 9000 yonga seti kullanılabilir. Bir diğer iddia ise yeni seri, 50 MP ana kamera olmak üzere toplam 3 veya 4 arka kamera ile gelecek. Bu yılın sonunda tanıtılması beklenen V40 ve V40 Plus olacağı düşünülen iki model hakkında ne yazık ki net bir tarih ve fiyat bilgisi mevcut değil. Fakat yaklaşık iki ay kaldığını tahmin edersek, Honor’un yeni amiral gemisi serisinin tanıtılması için fazla beklememize gerek kalmayacak. 

İlgili Haberler

>> Orta seviye Honor 10X Lite satışa sunuldu

>> Huawei Nova 8 SE hakkında teknik bilgiler sızdırıldı!


CEVAP VER