Redmi Note 11T Pro Türkiye Yolcusu: Yakında Gelebilir!

Redmi Note 11T Pro

Uygun fiyatlı Redmi Note 11T Pro modeli, Hindistan’dan sonra Çin’de de piyasaya sürüldü. Yakında Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor. İşte tüm detaylar.

Xiaomi’nin alt markası Redmi, genellikle daha uygun fiyatlı modeller ile karşımıza çıkıyor. Redmi’nin ise ülkemizde de en çok tercih edilen markalardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Redmi Note serisi modelleri, hem uygun fiyatlı olduğu için, hem de uygun fiyata yüksek performans sunduğu için, F/P dalında en çok sevilen modeller arasında. Söz konusu seriye yeni bir model daha ekleniyor. Ayrıca bu modelin ülkemizde de satışa sunulacağına dair sızıntılar da mevcut.

Redmi Note 11T Pro modeli, geçtiğimiz haftalarda Hindistan’da satışa sunulmuştu. Sonraki haftalarda ise Çin’de piyasaya sürüldüğünü belirtelim. Yakın tarihte Redmi Note 11T Pro’nun Türkiye’ye de geleceğine dair sızıntılar mevcut. İşte tüm ayrıntılar.

Redmi Note 11T Pro Türkiye Yolcusu: Yakında Gelebilir!

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, 90 Hz tazeleme oranına sahip bir panel bizleri karşılıyor. Bu ekran, 6.5 inç boyutunda ve 1080p çözünürlüğünde. Giriş-orta segment olarak karşımıza çıkan akıllı telefonda, 90 Hz tazeleme oranına sahip panelin sunulması önemli bir avantaj. Ayrıca delikli ekran tasarımında bulunan ön kamera, 8 MP çözünürlüğünde.

Redmi Note 10T

Arka tarafta ise ikili kamera bulunuyor. Bu kameralar, 50 MP ana kamera ve 2 MP ikinci kamera olarak sıralanıyor. Çift renkli LED flaş da söz konusu modele eşlik ediyor. Güç tarafında baktığımızda ise MediaTek imzalı Dimensity 1100 işlemcisinin bulunduğunu belirtelim. Bu işlemciyi desteklemek için ise 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı karşımıza çıkıyor. 5000 mAh’lik pile sahip olan cihaz, bu pili 18W’lık hızlı şarj teknolojisi ile destekliyor.

Cihazın henüz fiyatı hakkında ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat piyasadaki diğer fiyat performans odaklı akıllı telefonlar ile benzer fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde Türkiye’de de satışa çıkması beklenen model hakkında, önümüzdeki günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Ayrıca bu seriye ait farklı modellerin de Türkiye’ye geleceğine dair iddialar mevcut.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefonunuzun Güncelleme Ömrü Bakın Ne Kadar Olacak?

>> Samsung Galaxy Buds2 Beklenen Renk Seçeneği İle Geldi!