Series X ve S ile Eski Oyunlarda Dört Kat FPS Mümkün

Xbox Series X ve S ile performansı yükselen eski oyunlar özel bir seçim ürünü

Xbox Series X ve Series S için çıkacak FPS Boost modu ile eski oyunlar dört kat yüksek kare hızıyla çalışacak. 17 Şubat itibariyle başlayan bu özellik sayesinde Xbox kullanıcıları yüksek kare hızındaki oyunların keyfini çıkaracak. 

Xbox One konsollarda 30 kare/saniye (fps) kare hızıyla çalışan bazı oyunlar yüksek kare hızlara erişecek. Bu sayede bu oyunlar, 60 hatta 120 fps kare hızında oynanabiliyor olacak. Kısacası seçilen oyunlar daha hızlı ve daha akıcı bir oyunanışla yeni nesilde yeniden doğacak. Ayrıca, reflekse dayalı oyunlarda daha hızlı tepkiler alıyor olacaksınız. Sonuçta bu her bakımdan daha sürükleyici bir oyun deneyimi anlamına geliyor.

FPS Boost olarak adlandırılan bu özelliği şimdilik az sayıda oyun destekliyor. Bu oyunlara kısaca göz atalım. İlk olarak Far Cry 4 bir aksiyon birinci kişi bakış açılı yani FPS türünden bir oyun. FPS türlerinde yüksek kare hızı, özellikle multiplayerda daha hızlı tepkili ve akıcı bir deneyim sunar. Watch Dogs 4’te de benzer biçimde aksiyon sahnelerindeki akıcılık nefes kesici olacaktır. UFC 4 ise bir dövüş oyununda hareketlerin daha gerçekçi göründüğü bir deneyim sunacak. Ayrıca, özellikle karşılıklı oyunda yüksek zevk almanız anlamına geliyor. Sniper Elite 4’te de en ani hareketlere bile verdiğiniz tepkinin hızlı bir şekilde oyuna yansıdığı bir deneyime dönüşecek. Son olarak New Super Lucky’s Tale’in eğlenceli grafikleri ve animasyonları bu fps avantajından sonuna kadar yararlanacaktır.

Xbox Series X ve S ile performansı yükselen eski oyunlar özel bir seçim ürünü

Bu oyunların neye göre seçildiğini Xbox’ın kıdemli program yöneticisi Paul Eng açıkladı. “Bu ilk oyun koleksiyonunu yalnızca popüler oldukları için seçmedik. Aynı zamanda, FPS Boost’un deneyimizi iyileştireceği farklı yolları vurgulamak için seçtik.” ifadesi bizim de fps artışının farklı etkileri olacağı düşüncemizi doğruluyor. “Örneğin, New Super Lucky’s Tale oyununda 120 fps alabilirsiniz. Ayrıca, UFC 4’te de yüksek kare performansını özellikle Series S’te 60 kare/saniye olacak şekilde alabilirsiniz.”

Xbox Series X ve S ile performansı yükselen eski oyunlar özel bir seçim ürünü

FPS Boost modu açıklanır açıklanmaz çalışmaya başladı. Gelecekte bu modun detaylı ayarları da menüde belirecek. Microsoft bu modun açılıp kapanmasını sağlayan bir ayarın olacağını söyledi. Bu yeni seçenek, HDR’ı açıp kapattığınız “Uyumluluk Seçenekleri” başlığı altında “Oyunu Yönet” sekmesinden ayarlanabilecek.

Diğer haberler:

>> Xbox kablosuz kulaklık Mart ayında geliyor

>> Xbox Game Pass 18 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı