Huawei Mate 50 serisinin tanıtım tarihi belli oldu: Tam bir katil!

Huawei Gelirleri, ABD Yaptırımları Sonrası Düştü. İşte Huawei'nin ABD'de Yasaklanma Süreci

Uzun süredir beklenen Huawei Mate 50 serisinin tanıtım tarihi belli oldu. Piyasadaki rakiplerine meydan okuyacak o model hakkında işte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere Huawei, bir süredir ABD ambargosu ile karşı karşıya. Bu durumdan dolayı bütün Huawei cihazlarında Google Play Hizmetleri kullanılamıyor. Haliyle bu hizmetlerin kullanılmamasının çok büyük sonuçları mevcut. Özellikle Google Haritalar, Google Play Store gibi önemli yazılımların kullanılmaması, Huawei cihazlarını olumsuz yönde etkiledi. Bu yüzden son 1 yılda Huawei cihazlarının bu sorundan muzdarip olduğunu biliyoruz.

Fakat Huawei, geliştirdiği aplikasyon mağazası ve diğer sistemleri ile, kendi bünyesi altındaki cihazlarına entegre ettiği teknolojisi ile, sektörde tutunmaya devam ediyor. Hal böyle olunca Huawei’nin yeni cihazları karşımıza çıkmaya devam ediyor. Huawei, bir süredir kullanıcılar ile buluşmaya hazırlandığı Mate 50 serisinin tanıtım tarihine ilişkin yeni gelişmeler yaşandı.

Huawei Mate 50 serisinin tanıtım tarihi belli oldu: Tam bir katil!

Huawei Mate 50

Haziran ayında Huawei’nin P50 serisini piyasaya sürdükten sonra, söz konusu seriden farklı bir amiral gemisi serisinin piyasaya sürülmeyeceği açıklanmıştı. Huawei, henüz Mate 50 serisi hakkında herhangi bir planlamanın olmadığı açıkça aktarmıştı. Fakat aradan aylar geçmesine rağmen Mate 50 serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İddialara göre Huawei Mate 50 serisi, Ekim ayında tanıtılabilir. Söz konusu model de tıpkı P50 serisinde olduğu gibi amiral gemisi modellere meydan okuyacak teknolojiler ile gelecek.

21 Ekim tarihinde Avusturya’da gerçekleşecek etkinlikte, Huawei Mate 50 serisinin tanıtılması bekleniyor. İlk olarak ortaya çıkan detayları incelediğimizde, Mate 50 serisi ile birlikte iki modelin kullanıcılar ile buluşması bekleniyor. Bu modeller, Mate 50 ve Pro modelleri olarak. Snapdragon 888 işlemcisinden güç alması beklenen modelin, kamera alanında da yeni teknolojiler sunması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için bizi takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefonlar Basur Problemine Neler Oluyor: Bilim İnsanları Sonunda Buldu

>> Araçlarda ÖTV Fiyatlarını İndirmeyen Bayilere Ceza Gelebilir: Bakanlık Denetimlere Başladı