Huawei Mate X3 Devasa Ekranı İle Ortaya Çıktı!

Huawei Mate X3

Huawei Mate X3 modeli, tanıtıma günler kala devasa ekran boyutu ile ortaya çıktı. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında tüm detaylar.

Katlanabilir telefonlara olan ilginin artmasıyla büyük markalar tarafından yeni tasarımlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Katlanabilir telefon modelleri, büyük ekran kullanmayı seven fakat aynı zamanda cebe sığan bir model isteyenler için birebir. Huawei’nin, Samsung Galaxy Z  Fold modellerine benzeyen tasarımı ile karşımıza çıkan Mate X serisinin bir hayli ilgi gördüğünü biliyoruz. Serinin yeni modelinin önümüzdeki günlerde tanıtılacağı biliniyor. Geçtiğimiz günlerde birçok ayrıntısına şahit olduğumuz yeni Huawei modelinin, tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri sızırıldı. İşte ilk olarak Çin’de tanıtılacak, daha sonrasında ise Türkiye’ye giriş yapacak yeni model hakkında tüm detaylar.

Huawei Mate X3 Devasa Ekranı İle Ortaya Çıktı!

Huawei, Mate X3 katlanabilir akıllı telefonunu 23 Mart’ta yerel saatle 14:00’te Çin’de piyasaya sürecek. Söz konusu modelin ilk olarak lansmanının Çin’de gerçekleşeceğini biliyoruz. Fakat sonraki haftalarda yeni modelin Türkiye’ye de giriş yapacağına dair sızıntılar mevcut. Çünkü Huawei’nin akıllı telefon tarafında Türkiye politikalarını izlediğimizde beklenen ilgiyi görmese dahi her modeli Türkiye’ye getirdiğini söyleyelim. Bu yüzden Mate X3 modeli, fiyat olarak beklentilerin çok çok üstüne çıkan bir model olsa dahi Türkiye’ye giriş yapacaktır.

Huawei Mate X3

Saat 14:30’dan itibaren etkinlikte Huawe,’nin Mate X3 modeli tantıılacak. Şirket, katlanabilir cihaz hakkında pek bir açıklama yapmadı ancak DSCC CEO’su Ross Young, Mate X3‘ün ekranı hakkında bazı detayları açıkladı. Huawei Mate X2 Huawei Mate X2 Young’a göre Huawei Mate X3, Mate X2’nin katlanır ekranından 0,15 inç daha küçük olan 7,85 inçlik bir katlanır ekrana sahip olacak. Ancak kapak ekranının köşegeni aynı kalıyor, 6.45 inç. Huawei Mate X2 Huawei Mate X2‘nin DSCC CEO’su ayrıca Mate X3’ün Huawei’nin BOE ekranlı Ultra İnce Camlı (UTG) ilk akıllı telefonu olacağını iddia etti. Mate X3 hakkında daha fazla ayrıntı, Huawei’nin P60 serisini de tanıtacağı 23 Mart etkinliğine giden günlerde açıklanabilir. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Huawei Enjoy 60 Modelinin Pili Bitmeyecek!