Huawei Mate 60 Pro İçin Üzen Haber!

Mate 60 Pro

Huawei Mate 60 Pro için Türkiye kullanıcılarını ilgilendiren üzücü haber geldi. Söz konusu model Çin’in dışına çıkmayacak. İşte tüm ayrıntılar.

Huawei P ve Mate serileri senede birer kez piyasa sürülüyor. Örneğin geçtiğimiz yıl P50 Pro ve Mate 50 Pro modelleri piyasaya sürülmüştü. İki modelin de alıcısının kitlesinin farklı olduğunu görüyoruz. Fakat P serisinin makyajlı halinin Mate modelleri olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Bu yüzden biraz daha güzel görünüme sahip kullanıcılar P serisi yerine Mate serisini tercih ediyorlar. Geçtiğimiz yıl Mate 50 Pro modeli, Avrupa pazarına açılmıştı hatta Türkiye’ye de giriş yapmıştı. Bu yıl ise kullanıcıları üzen haber geldi. Çünkü Huawei Mate 60 Pro modeli Çin’in dışına çıkmayacak. Türkiye’de de resmî olarak satışa sunulmayacak olan modelden Türkiye’de ki Huawei severler mahrum kalacak.

Huawei Mate 60 Pro İçin Üzen Haber!

Huawei’nin son amiral gemisi modeli olan Mate 60 Pro, dün tanıtıldı ve Çin’de 12/512GB modeli için 7.000 CNY fiyat etiketiyle ön siparişe sunuldu. Ancak, telefonun Çin dışında satışa çıkıp çıkmayacağı merak edilen bir konuydu. Huawei, Android Authority’ye yaptığı açıklamada, Mate 60 Pro’nun Çin dışında satışa sunulmayacağını doğruladı. Bu da demek oluyor ki, telefonun Google’ın Android dışındaki alternatifleri arasında yer almayacak.

Mate 60 Pro

Huawei hayranları ise şu anda vanilya Huawei Mate 60 modelinin dünya çapında satışa sunulup sunulmayacağı konusunda belirsizlik yaşıyor. Henüz resmi bir açıklama olmamakla birlikte, Mate 50 Pro ve P60 Pro gibi modeller Avrupa’da mevcutken, vanilya versiyonları mevcut değil. Eğer Mate 60 Pro’nun uluslararası pazara gelmeyeceği kesinleşirse, bu durum vanilya Huawei Mate 60’ın uluslararası kullanıcılara sunulma ihtimalini de zayıflatabilir. Huawei kullanıcıları, şirketin bu yeni modele dair gelecekteki stratejisini merakla beklemeye devam ediyor.

Önümüzdeki dönemlerde ikinci el alışveriş sitelerinde yurt dışından getirilmiş olan Huawei Mate 60 Pro modeli satışa sunulacaktır. Fakat o modellerin herhangi bir garantisi olmadığı için satın almanızı tavsiye etmiyoruz. Bu yüzden resmî satış kanallarını takip etmeniz ve kayıtsız telefon almamanızı öneriyoruz.

İlgili Haberler

>> FortiGuard Labs: Hedefli saldırıların hacmi ve etkisi artmaya devam ederken fidye yazılımlarını tespit eden kurum sayısı azalıyor