Huawei Mate X2, katlanır ekranı ile onaylandı

Huawei Mate X2
Google News Abone Ol

Huawei, Samsunga rakip olabilecek Mate X2 modelinin tanıtımı için gün sayıyo­r. Yeni model hakkında yeni tasarım detayları ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Mate X2 hakkında söylentiler ortaya çıkmıştı. Samsung’un Galaxy Z Fold serisine rakip olabilece­k model hakkında ilk ayrıntılar belli olmuştu. İlk çıkan haberlere göre, Galaxy Z Fold ile alakası olmayan bir tasarım mevcuttu. Daha çok Galaxy Flip gibi bir tasarıma sahipti. Fakat Weibo’da paylaşı­lan tasarım detayları, Z Fold serisine rakip olabilecek bir model geldiğinin habercisi. Çentiksiz ekranı ile takipçilerin gönlünü kazanan model hakkında işte tüm ayrıntılar.

Huawei Mate X2 neler sunaca­k

Çin sosyal medya platformu Weibo’da Digital Chat Station habercisi bir paylaşımda bulundu. 2 gün önce paylaşılan görüntülerde, yeni modelin içe katlanan bir yapıya sahip olduğu öne sürül­müştü. Fakat bugün paylaşan gönderide ise, içe katlanmasının yanı sıra, katlandıktan sonra dahi bir ekrana sahip olabilece­k. Yani kısaca, Samsung’un Galaxy Z Fold serisine benzer bir tasarıma sahip olacak diyebiliriz.

Huawei Mate X2

Katlandığında ortaya çıkan ekranda iki adet öz çekim kamerası bulunuyor­. İddialara göre bu lenslerden biri 16 MP değerinde olacak. Açılan ekranda ise Z Fold serilerinin aksine tam ekran bulunuyo­r. Herhangi çentik, iz bulunmayan cihaz, tam ekran hazzını yaşatabileceği için bir hayli ilgi görecek diyebiliriz.

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2, iddialara göre Z Fold serisine kıyasla daha hafif olacak. Bu durumda Mate X2 modelini daha tercih edilebil­ir yapar. Fakat Samsung’un uzun süredir üzerinde çalıştığı Z Fold 3 modeli hakkında henüz bir bilgi yok. Söz konusu Samsung modeli, katlanabil­ir akıllı telefonlar arasında en iyisi olabil­ir. Bu yüzden Mate X2 için henüz Z Fold serisinden daha iyi demek yanlış olur.

Samsung’dan sonra dev markalar katlanabil­ir modeller üzerinde çalışmaya başladı. Katlanabil­ir modellerin revaçta olacağı önümüzdeki yıllarda, umarız daha kusursuz tasarımlar görebiliriz. Bununla beraber uygun fiyatı da unutmayalım. 22 Şubat 2021 tarihinde tanıtılması beklenen modelin, tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni ayrıntılar sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Honor, Google Servisleri ile tekrar anlaşma sağladı!

>> Honor V40, Google servislerinden yararlanan ilk model olacak!


CEVAP VER