Eşyaları Kaybetmeye Son Huawei Tag Takip Cihazı Piyasaya Sürüldü!

Huawei Tag

Huawei tarafından geliştirilen Huawei Tag takip cihazı piyasaya sürüldü. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz yıllardan bu yana popülerleşen takip cihazları kullanıcıların en çok ilgi gördüğü teknolojik aletler arasında yer alıyor. Apple ve Samsung tarafından piyasaya sürülen modellerin bir Hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Söz konusu modellerin takıldığı eşyaların konumu gözetlenebiliyor. Bununla beraber Samsung tarafından piyasaya sürülen SmartTag modelinde de benzer bir durum karşımıza çıkıyor. Fakat Samsung SmartTag modelinde çevredeki Samsung cihazlar sayesinde otomatik olarak konum belirleme özelliği bulunuyor.  

Eşyaları Kaybetmeye Son Huawei Tag Takip Cihazı Piyasaya Sürüldü!

Huawei tarafından da benzer bir model piyasaya sürüleceğine dair sızıntılar mevcuttu. Fakat yeni modelin fiyatı ve sunacağı özellikler hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyordu. Huawei Tag modeli akıllı izleyicisi ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca söz konusu modelin Harmony OS 2.0 cihazı ile eşleştirilebilir bir model. Huawei takip cihazı gibi diğer modellerin kullanımı ise çok kolay.  Kaybolmasını istemediğiniz herhangi bir eşya veya canlı üzerine kolaylıkla yerleştirilebilecek yapıya sahip. Bu cihazlar sayesinde kaybolma sorununa çözüm bulunuyor.

Huawei Tag

Huawei Tag modeli ise kaybolan eşyaları ararken 92 dB’ye kadar ses çalabilen bir hoparlör ile karşımıza çıkıyor. Piyasadaki diğer takip cihazı modellerinde bu özellik bulunmuyordu. Fakat Huawei’nin 92 dB’lik ses çıkartan bir model ile geliyor olması önemli bir avanta. Ayrıca söz konusu takip cihazlarının evcil hayvanlarda da kullanıldığını biliyoruz. Kedi ve köpeklerde kullanılan modeller, bazen hayvanlar tarafından sevilmeyebiliyor. Bunun en temel sebebi ise takip cihazlarının büyük ve ağır bir yapıya sahip olması. Fakat Huawei Tag modeli 6 gram ağırlığında ve 5.6 mm kalınlığında. Bu yüzden kullanım açısından ‘yokmuş’ hissiyatı uyandırıyor.

Huawei Tag

Fiyat tarafına baktığımızda ise şu anda 15 dolarlık bir fiyat etiketi karşımıza çıkıyor. Türkiye ihtimali hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat ülkemizde geldiği takdirde 1500-2000 TL aralığında bir fiyat etiketine sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca söz konusu modellerin dörtlü paketi 45 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. 30 Temmuz tarihinde satışa başlayacak modelin, Türkiye’ye gelip gelmeyeceği Ağustos’ta belli olacaktır. Önümüzdeki günlerde Huawei Tag takip cihazı hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Bitcoin En Kötü Zamanlarını Yaşıyor: İşte Tahminler

>> Giriş Segment Akıllı Telefon Alınır mı: 3000 TL’ye Canavar?