Bitcoin En Kötü Zamanlarını Yaşıyor: İşte Tahminler

Bitcoin fiyat hareketleri

Bitcoin en kötü zamanlarını geçiriyor. Özellikle son dönemlerde kripto para devinin ciddi düşüşler ile karşı karşıya kaldığını görüyoruz.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin son derece zor bir dönemden geçiyor. Geçtiğimiz aylarda yüzde 38 seviyesinde düşüş yaşadığını gördük. Şimdilerde ise bu düşüşün daha fazla derinleşme tehlikesi var. Birçok yatırımcı bu konuda büyük endişelere sahip.

Bitcoin en kötü zamanlarını

Geleceğin para birimi olarak değerlendirilen kripto paralar açıkçası yatırımcısını üzmeye devam ediyor. Bitcoin son haftalarda çok sert düşüşler ile birlikte 18 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Bu durum yatırımcıda büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Haziran ayı BTC için en kötü ay olarak tarihe geçti.

Bitcoin en kötü zamanlarını geçirdi

Uzmanlar kripto para birimlerinin önümüzdeki aylarda daha fazla düşüş yaşama ihtimali olduğunu tahmin ediyor. Ancak bir diğer grup ise tam olarak böyle düşünmüyor. Onlara göre aslında bu durum tamamen yeni bir alım fırsatı olarak değerlendirilmeli.

Bitcoin en kötü zamanlarını

Büyük finans kuruluşları Haziran ayı içerisinde kripto para devinin yüzde 38 seviyesinden değer kaybettiğini belirtti. Ethereum ise devasa bir düşüş yaşayarak yüzde 47 oranında geriledi. Sadece bu bile yatırımcıları endişelendirmek için yeterli oldu. Mesela BTC Haziran ayının ilk günlerinde 31 bin dolar seviyelerindeydi.

Kripto para devi Bitcoin en kötü zamanlarını atlatamıyor

Dijital varlık borsalarında endişe havasının hakim olduğunu görüyoruz. Birçok yatırımcı düşüşlerin devam etme ihtimalinden korkuyor. Ayrıca LUNA kripto para biriminin başına gelenler diğer dijital varlıkların da başına gelebilir. Bu durum endişe havasını daha da derinleştiriyor. Bitcoin en kötü zamanlarını bu şekilde atlatmaya çalışıyor.

Genel olarak baktığımızda dijital varlıkların böylesine sert düşmesinin en önemli nedeni olarak ABD Merkez Bankası gösteriliyor. Ne yazık ki geçtiğimiz aylarda ABD Merkez Bankası faiz artırımı yapacağını söylemişti. Düzenli olarak faiz artıran bu banka bütün hisselerin ve dijital varlıkların düşüş yaşamasına neden oluyor.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Fiyatında Düşüş Devam Edecek Mi? İşte Analistlerin Açıklaması

>> Hafta sonu 150 milyar dolar kripto pazarından silindi. Bitcoin Yüzde 10 düştü. Celsius işlemleri durdurdu. Daha neler oldu neler!