Huawei P50 Pocket Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Z Flip 3’e Dev Rakip!

Huawei P50 Pocket

Huawei P50 Pro ve P50 Pocket modelleri hakkında yeni ayrıntılar belli oldu. İşte Huawei’nin katlanabilir modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Son zamanlarda farklı telefon formları karşımıza çıkıyor. Özellikle katlanabilir akıllı telefonların bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Piyasanın başını çeken Samsung’un iki farklı katlanabilir akıllı telefon serisi bulunuyor. Z Fold serisi normal bir telefon boyutunu, tablet boyutuna getirmeyi amaçlarken, Z Flip serisi ise, normal boyuttaki bir telefonu daha da küçültmeyi hedefliyor. Huawei ise Z Flip benzeri bir tasarıma sahip katlanabilir akıllı telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İşte Huawei P50 Pocket ismi ile karşımıza çıkacak yeni katlanabilir model hakkında tüm detaylar.

Huawei P50 Pocket Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Z Flip 3’e Dev Rakip!

Huawei P50 Pocket

Cihazın ilk olarak tasarım detayını incelediğimizde Sammsung’un Galaxy Z Flip serisine benzer bir tasarım anlayışının hâkim olduğunu görmekteyiz. Klasik akıllı telefon boyutuna sahip olan cihaz, ortadaki menteşeler sayesinde katlanabiliyor. Katlandıktan sora ise daha küçük bir forma sahip oluyor. Ayrıca Z Flip serisinde olduğu gibi arka tarafta da bir ekran bulunuyor. Bu ekran sayesinde arka kamera ile Selfie’ler çekmek de mümkün hale geliyor.

Z Flip modelini kapalıyken tek elle açmak zordu. Bu yüzden Samsung, cihazda ikinci ekranı tasarlamıştı. Bu ekran sayesinde tek elle kullanımda ekrandaki bildirimi okumak mümkün hale geliyordu. Fakat Huawei’nin geliştirdiği P50 Pocket modelinde ekran kapalı iken tek elle kullanım mümkün olmayabilir. Bu yüzden söz konusu modelde de ana kameranın altında bildirimleri kontrol etmek için küçük bir ekran bulunuyor.

Huawei P50 Pocket
Cihazın kamera tarafına baktığımızda ise, diğer Huawei modellerine benzer bir kamera anlayışına sahip olduğunu görmekteyiz. Ayrıca cihazın 8/256 GB ve 12/512 GB dahili depolama sahip varyantının piyasaya sürüleceği biliniyor. 12 Ocak tarihinde tanıtılması beklenen Huaewi P50 Pro ve P50 Pocket modellerinin ülkemizde de satışa sunulacağına dair sızıntılar mevcut. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> En İyi Android Telefon Bakın Hangisi Oldu: Sürpriz İsim

>> Bu Katlanır Telefon, Samsung’a Büyük Rakip Olacak: İşte Sızdırılanlar!