Bu Haftanın Önemli Otomobil Haberleri: Yeni Heyecanlı Gelişmeler (3 – 10 Ocak)

Türkiye'de ikinci el

Bu haftanın önemli otomobil haberleri sizler için sıralandı. Düzenli olarak en önemli araç haberlerini sunmaya devam ediyoruz. Bu haftaya baktığınızda heyecan yine doruktaydı. İşte bu haftanın en önemli gelişmeleri.

Otomotiv dünyası sürekli olarak ilginç gelişmelere sahne oluyor. Bazen yeni bir teknoloji ön plana çıkarken kimi zaman bir tasarım değişikliği bile gündem yaratabiliyor. Bu hafta gündeme bomba gibi oturmayı başaran araçlar arasında TOGG ve Mercedes yer alıyor.

Bu haftanın önemli otomobil haberleri: Mercedes ve TOGG

Bu hafta yaşanan en önemli gelişmelere baktığımızda Mercedes yeni elektrikli otomobili, ilk olarak karşımıza çıkıyor. Son derece etkileyici bir enerji tüketimi sunan bu araç ismini duyurmayı başardı. Aracın tanıtım günü ise şirket resmen şov yaptı. Sadece tek şarj ile Mercedes Vision EQXX 1000 kilometre yol alabiliyor.

Bu haftanın önemli otomobil

Bu haftanın en önemli gelişmelerinden bir diğeri ise TOGG ile ilgiliydi. Sedan modelinin tasarımı tamamen yenilenen bu araç 2022 yılı içerisinde yollara çıkabilir. İlk olarak 2019 yılında görünen TOGG Sedan modeli bu defa yeni bir tasarım kazandı. Ancak bu modelin kesin olarak son tasarım olup olmadığı bilinmiyor. Birçok soru işareti kafaları kurcalıyor.

BMW yeni teknolojisi ve az yakıt harcayan araçlar

BMW yeni teknolojisi tanıtıldı. Bugüne kadar çok farklı otomotiv teknolojilerine şahit olduk. Ancak ilk defa renk değiştiren araçlar ile karşılaşıyoruz. Ortaya çıkan son detaylara baktığımızda BMW tek dokunuşla otomobilin rengini değiştirmeyi başarıyor. Bugüne kadar böyle bir teknoloji hiçbir marka tarafından üretilmedi.

Bu haftanın en çok dikkat çeken diğer haberi ise az yakıt harcayan araçlar ile ilgiliydi. Eğer az yakıt tüketen araç arıyorsanız Peugeot 208, Opel Corsa, Citroen C3, Volkswagen Polo, Toyota Yaris ve Skoda Scala araçları öneriliyor. Yeni otomobil haberlerinde görüşmek üzere, bizi takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> 2022 Elektrikli Otomobil Yılı Olacak! İşte Heyecan Uyandıran Yeni Modeller!

>> BMW Otomobil Rengini Değiştiren Teknolojisiyle Büyük Şaşkınlık Yarattı (Video)