IBM, Microsoft ve Amazon’un Yüksek Miktarda Ethereum Sahibi Olduğu İddia Edildi

Ethereum durdurulamaz güç

Yeni bir çalışma ile JPMorgan, IBM, Microsoft ve Amazon gibi devlerin Ethereum aldıklarını iddia ediyor. Peki, bu firmalar neden Ethereum aldılar?

.

Araştırmacı ve analist Adam Cochran ve ekibi, önemli şirketlerin kripto para piyasasına katılımı hakkında önemli bilgiler paylaştı. Ethereum konusunda analizler yapan Cochran ve ekibi ilk etapta en fazla ETH sahibi olan 10 bin cüzdanı analiz ederek işe başlamış. Ve bu cüzdanların bazılarının JPMorgan, IBM, Microsoft, Amazon ve Walmart ile ilişkili olduğunu belirlemişler.

Çalışma kapsamında 10 bin adres manuel olarak incelenmiş ve Ethereum’un yüzde 17’sinin sadece 10 adreste tutulduğu tespit edilmiş. Bu adreslerde toplam 16,6 milyon ETH depolanmaktadır. 10 bin büyük adres, tüm ETH’lerin yaklaşık yüzde 94’üne sahip. Ancak, paranın çoğu akıllı sözleşmelerde tutuluyor ve kullanılıyor. Bunları denklemden çıkardığınızda en büyük 10 bin Ethereum adresinin aslında toplam ETH’nin yüzde 56,7’sine sahip olduğunu gösteriyor. Bu açıdan Cochran, Ethereum’daki para dağıtımının Bitcoin’den daha adil olduğunu vurgulamakta. Bitcoin’de bu oran yüzde 57.44.Ethereum

Cochran’ın bulgularının belki de en dikkat çekici yanı JPMorgan, Reddit, IBM, Microsoft, Amazon ve Walmart gibi büyük oyuncularla ilişkili cüzdanlar. Bu adreslerin ETH biriktirdiği belirlerken, bunun neden biriktirildiği veya şirket kuruluşu olup olmadığı açık değil. Bununla birlikte, ilgili cüzdanların en iyi 10 bin cüzdan arasında olduğu göz önüne alındığında, söz konusu şirketlerin önemli miktarda ETH’a sahip olduğunu tahmin etmek mümkün. 10 bin Ethereum cüzdanından 9999. olmak için en az 750 ETH bulundurmak gerekiyor. Ayrıca bu şirketlerin Ethereum üzerinde çalıştığı da bilinmekte.

Grayscale, kurumsal yatırımcıların Ethereum aldığını belirtti

Öte yandan, kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale’in Ethereum fonu son zamanlarda benzeri görülmemiş bir ilgi gördü. 2020 yılının ilk çeyreğinde 110 milyon dolar yatırım alan fona girilen toplam para miktarı 96 milyon dolardı. Varlık yönetim şirketi şu anda toplam ETH arzının yüzde 1’ine sahip.

Kurumsal yatırımcıların Ether’e olan ilgisi büyük olasılıkla yaklaşmakta olan Ethereum 2.0’dan kaynaklanıyor.

İlgili Haberler

>> Deutsche Bank, Bitcoin’i Sona Erdirecek Felaketi Duyurdu!

>> Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Bitcoin’den Popüler Olacak!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here