Kripto Paralarda Yön Hangi Tarafa Doğru: Analistler Açıkladı

Bitcoin fiyatında düşüş devam

Kripto paralarda yön belirsizliği devam ediyor. Birçok analist farklı yorumlar yapıyor. Kimileri yükseleceği yönünde açıklamalar yaparken bazıları ise düşeceği konusunda emin.

Dijital varlıklar son dönemlerin en kararsız günlerini yaşıyor. Sert düşüşlerin hemen ardından Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde yeniden toparlanma görüldü. Lider dijital varlık BTC, geçtiğimiz gün hızlı bir şekilde arttı ve 42 bin dolar düzeyine kadar ulaştı. Bu fiyat artışlarının hemen ardından birçok kripto para biriminde yine fiyatlar yukarı çıktı.

Genel olarak piyasa değerlendirmesi yapacak olursak BTC için 40 bin doların çok güçlü bir destek noktası olduğunu söyleyebiliriz. Direnç konusunda ise 46 bin doları aşması gerekiyor. Fakat şimdilik öncelikle 42 bin doları geçip yeni dirençlere kadar ulaşması şart.

Kripto paralarda yön merak konusu

Tüm dijital varlıklarda Bitcoin çok büyük bir etkiye sahip. Eğer BTC düşüş gösterirse diğer kripto para birimlerinde de benzer şekilde geriye çekilme ortaya çıkıyor. Sadece Defi coinler değil aynı zamanda çeşitli metaverse projeler düşüşe geçebilir. Ethereum ise rekor üstüne rekor kırmaya niyetli.

Kripto paralarda yön belirsizliği

BTC 42 bin doları aşarsa Ethereum için 4 bin doları konuşmaya başlayabiliriz. Geçtiğimiz gün piyasada yaşanan artışlar nedeniyle kripto para devi 3.000 dolar seviyelerini aştı. Şimdi ise gözünü 5000 dolara dikti. Ancak bu seviyeyi geçmesi pek kolay olmayacak.

Altcoinlerde boğa havası var

Kripto para analistleri şu sıralar hem BTC hem de altcoinler için bir boğa havasının olduğunu söylüyor. BTC ne yazık ki 68 bin dolara ulaştı ve hemen sonra hızlıca geriye çekildi. Şimdi ise 42 bin dolarda tutunmaya çalışıyor.

BNB ise önemli bir majör kripto para birimi olarak 413 dolara kadar ulaştı. Son 24 saatte çok ciddi bir yükseliş kaydetti. Solana ve cardano yine olumlu yönde yükselen kripto para birimleri içerisinde yer alıyor. Markette genel olarak bir yükseliş olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Haberler:

>> Solana Ödeme Sistemi Oluşturdu: Kripto Paralarla Alışveriş Başlıyor

>> Kripto Paralar Önümüzdeki Haftalarda Bu Gelişmelere Odaklanacak