İngiltere Koronavirüs Tedavisi Konusunda Büyük İlerleme Kaydetti: İşte Yeni Tedaviler

Türkiye'ye uçuşlar iptal

Uzun süren çalışmalar sonucunda İngiltere koronavirüs tedavisi konusunda ciddi bir ilerleme sağladı. Hadi gelin konuyla ilgili bütün detaylara birlikte bakalım.

Araştırmacı ekiplerin yoğun bir şekilde çalışma yürüttüğü İngiltere, son derece iyi sonuçlar elde ediyor. fakat dünya geneline bakıldığında olumsuz bir tablo hakim. Pandemi nedeniyle şu anda 90 milyon insan enfekte oldu. Bunlardan önemli bir bölümü hayatını kaybetti. Ölü sayısının her geçen gün daha fazla artmasından endişe ediliyor.

Öte yandan mutasyonlu koronavirüs iddiaları halk arasında daha fazla panik yaşanmasına neden olmuştu. Tüm bunlar karşımıza karamsar bir tablo çıkarırken bir anda olumlu bir gelişme yaşandı. İngiltere’de 2 yeni tedavi bulundu.

İngiltere koronavirüs tedavisi için oldukça umutlu

İngiltere tarafından geliştirilen ilaçlardan birisi Tocilizumab oldu. Bu ilaç normal şartlarda hastalara iltihap önleyici olarak veriliyor. Fakat ara ara koronavirüs için de kullanıldı. Yapılan testler sonucunda ciddi bir ilerleme kaydedildi. Hatta öylesine hızlı sonuçlar alındı ki deneme aşamasından hemen tedaviye geçildi.

İngiltere koronavirüs tedavisi

Koronavirüs ile mücadele için başka bir tedavi daha bulundu. Bu tedaviyi sağlayan ilaç ise Sarilumab oldu. Bu ilaç ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda, önemli başarılar elde dedi. Test aşamaları devam ederken hastalığa karşı hızlı çözümler üretebildiği görüldü. İngiltere koronavirüs tedavisi konusunda Böylece çağın ötesine geçti.

Mutasyonlu virüslere etki edecek mi?

Hem aşı hem de tedavi konularında en fazla gelen soru mutasyon ile ilgili. Birçok kişi mutasyon nedeniyle tedavilerin veya aşıların yetersiz kalacağını düşünüyor. İşin aslına bakacak olursak böyle düşünmeleri son derece normal. Fakat devam eden uzun süreli testler, en az yüzde 10 oranında iyileşme etkisini artırdığını gösterdi.

En ufak bir hatada bile ölüm riski ile karşı karşıya kalan hastalar düşünüldüğünde, bu rakamlar gerçekten de son derece iyi. Ayrıca en kötü ihtimalle tedavi dışında semptomları bitirmek için kullanılabilir. İngiltere koronavirüs tedavisi ile ilgili umutlu olmaya devam etmek gerekiyor.

İlgili Haberler:

>> Çocuklarda Koronavirüs Aşısı Nasıl Etki Edecek? İşte Detaylar

>> Virüslerin Hastalık Yapması Engellenebilir Mi? Bilim İnsanları Yeni Bir Yöntem Geliştirdi