İnsan Beynini Yönetebilecek Parazit Elon Musk Tarafından Açıklandı (Video)

BioNTech ölümsüzlüğün yolunu

İnsan beynini yönetebilecek parazit son zamanların en tuhaf konularından bir tanesi. Elon Musk bununla ilgili önemli bir tweet attı. İşte konu ile alakalı merak edilen bütün detaylar.

İnsan beyni son derece kompleks bir yapıya sahip. Tarih boyunca birçok kişi insan beyninin evrenin en özel parçası olduğunu düşündü. İşin aslına bakacak olursak gerçekten de evrenden bile daha karmaşık bir yapıya sahip. Peki bu karmaşık yapıyı tek bir parazit yönetebilir deseydik tepkiniz ne olurdu?

Elon Musk tarafından yapılan paylaşımlara bakılırsa aslında bu parazit insan beynini çok güçlü bir şekilde etkiliyor. Toksoplazmoz olarak adlandırılan bu parazit insan beynini yenebilme potansiyeline sahip. Bu parazitin en önemli belirtisi ise riskli davranışlar almanızı sağlaması.

İnsan beynini yönetebilecek parazit kedilerden bulaşıyor

Musk tarafından yapılan paylaşımlara bakıldığında onun kediler üzerinden değerlendirme yaptığı görülüyor. Ünlü girişimci, “Toksoplazmoz, fareleri, sonra kedileri ve ardından kedi videoları çeken insanları enfekte ediyor.” diyerek bombayı bıraktı.

SpaceX ve Tesla gibi şirketlerin adeta beyni olan Musk aslında bu konuda haklı olabilir. Bahsi geçen parazit normal şartlarda fareleri ve sıçanları enfekte ediyor. Tek hücreli olan bu parazit kemirgenlerin zihinlerini önemli ölçüde değiştiriyor. Onları normalden çok daha korkusuz bir seviyeye getiriyor. Böylece fareler ve sıçanlar bu parazitin etkisiyle kedilere saldırıyor ve onlara da bulaştırıyor.

Bu parazit hakkında ilginç çalışmalar var

Bu parazit dünyanın birçok ülkesinde bulunuyor. Çekya’da yaklaşık olarak 600 kişi bu parazit ile enfekte olmuştu. Türkiye’de ise 370 kişi olduğu biliniyor. Parazite sahip olan kişilerin araba kazası geçirme ihtimalleri diğerlerine göre son derece yüksek. Bunun en büyük nedeni ise korku duygularının azalması üzerine daha fazla hız yapmaları.

Elon Musk bu parazitin insanlığı kontrol altına alacağını düşünüyor. Böyle bir durumda karşımıza süper otonom insanlar çıkacak. Ayrıca birçok kişinin yapay zekayı savaş enstrümanı olarak kullanma çılgınlığı bile görülebilir. Peki siz bu parazit ile ilgili Musk’a katılıyor musunuz?

İlgili Haberler:

>> Starlink İnternet Hizmetleri 500 Bin Abone Barajını Aşabilir: Türkiye’ye Gelecek Mi?

>> Elon Musk Uzaydan İnternet Projesi İçin Korkunç Rakamlar Harcıyor