Bitcoin Balinalarından İşaret Geldi: Tarihteki En Nadir Olaylardan Birisi Yaşanıyor

En fazla kaybettiren kripto

Bazı yatırımcı ve analistler Bitcoin balinalarından işaret geldiğini söylüyor. Özellikle son dönemlerde yaşanan gelişmeler bunu destekliyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük kripto para birimleri içerisinde yer alan Bitcoin sürekli olarak büyümeye devam ediyor. İlk etapta sadece bazı yatırımcıların ilgisi vardı. Fakat zaman ilerledikçe kurumsal şirketlerin iştahını iyice kabarttı. Sonuç olarak Bitcoin, Tesla gibi şirketlerin bile desteğini almayı başardı.

Ortaya çıkan detaylara bakıldığında Bitcoin balinaları bunu gördü ve dipten toplamaya başladı. Özellikle 28 bin dolara düştüğünde birçok kurumsal şirket ve yatırımcı yüklü miktarda alım yaptı. Ünlü on-chain stratejist David Puell tüm bu yaşananların al fırsatı olduğunu söylüyor.

Bitcoin balinalarından işaret geldi piyasalar yeşillendi

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin yaşanan tüm gelişmelere rağmen kendisini toparlamaya çalışıyor. Son 3 ay içerisinde gelen haber bombardımanları korkunç seviyelerin ortaya çıkmasına neden oldu. Mesela sadece Çin ile ilgili madenci kararları bile fiyatları en az yüzde 30 aşağılara çekti.

Bitcoin balinalarından işaret

İran ve diğer başka ülkelerin de madenciler ile ilgili olumsuz kararlar alması fiyatları baskıladı. Elon Musk tweetleri ise son darbeyi vurdu. Tuhaf bir şekilde Bitcoin ile ilgili sürekli kötü haberler piyasada yayıldı. Sonuç olarak dev kripto para birimi 30 bin dolar ile 34 bin dolar arasında gidip geldi.

Bitcoin yeniden toparlanma evresine girdi

Tarihteki çok nadir olaylardan birisi yaşandı ve balinaların dipten yani 30 bin dolardan alım yaptığı görüldü. Böylece kripto paranın yeniden zirve noktası olan 60 bin dolar seviyelerine kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Bu balinaların özellikle kurumsal yatırımcılar olduğu tahmin ediliyor. Paypal gibi devlerin Bitcoin gibi kripto paralara destek vermesi önemli bir yükseliş sağlamıştı.

Bitcoin ile birlikte Ethereum, Ripple, Litecoin, Bnb, Dash gibi birçok kripto para birimi de yükseliyor. Şu anda Bitcoin 35,5 bin dolar seviyesinde. Bakalım balinaların alımı yeniden zirve noktaları gösterebilecek mi.

İlgili Haberler:

>> Analistlerin Ripple Tahmini Yok Artık Dedirtti: 2021 Yılı Çok Hareketli Geçecek

>> ETH XRP ve ADA Fiyat Tahminleri: Başarılı Analist Piyasayı Değerlendirdi