Instagram Bütün Videolarda Tartışma Yaratacak Bir Değişiklik Başlattı

Mark Zuckerberg Instagram

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram bütün videolarda tartışma yaratacak bir değişikliğe imza attı. Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre artık sadece reels olacak.

Kullanıcı deneyimini güçlü bir şekilde değiştirmek isteyen Instagram son derece önemli bir değişikliğe imza atıyor. Bu değişiklik ile birlikte artık her şey çok daha basitleşecek. Meta sözcüsü tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda video deneyimli iyileştirmenin ve basitleştirmenin en önemli adımı olduğu söylendi.

Her ne kadar her şeyi açık olsa bile yine de kafalarda bazı soru işaretleri var. Mesela videoların ölçekleri hakkında net detaylar yer almıyor. Normal şartlarda reels videoları dikey bir şekilde paylaşılıyor. Ancak videolar için böyle bir kural söz konusu değil. Yani bu noktada kafaların biraz karışık olduğunu söyleyebiliriz.

Instagram bütün videolarda değişiklik istiyor

Sosyal medya devi ilk etapta bu yeni özellik için test programı geliştiriyor. Bu test programına dahil edilen kullanıcılar bildirim alıyor. Böylece videoların artık reels olarak paylaşma imkanları bulunuyor. Paylaşılan videoların kullanıcılar tarafından remixlenebileceği de söylendi. Tüm bunlara ek olarak hesabı gizli olan kullanıcıların sadece takipçileri tarafından görülebileceği ifade edildi.

Instagram bütün videolarda

Aslına bakacak olursak burada tam olarak bir dönüşümden bahsetmek mümkün değil. Normal şartlarda reels videoları herkes ile paylaşılıyor. Ancak Instagram tarafından alınan karar ile birlikte bu kural değişiyor. Yani reels videolar artık sadece takipçileriniz tarafından görülebilecek.

Sosyal medya devi yeni özelliği tüm kullanıcılarla paylaşacak.

Bu yeni özelliğin bütün kullanıcılar tarafından tercih edilmesi sağlanacak. Muhtemelen platform bununla ilgili yeni kararlar alacak. Ancak kimse ne tür kararların verileceğini bilmiyor.

Instagram bütün videolarda bu özelliği kullanarak reels sayısını artıracak. Böylece birçok kişi videolarınıza erişim imkanı bulacak.

İlgili Haberler:

>> Instagram Hesaplarını Hacklemek Bu Yöntemle Çok Kolay (2022)

>> Yeni Instagram Reels Sizi Ekrana Hapsedecek: İşte O Özelliğin Detayları