Yeni Instagram Reels Sizi Ekrana Hapsedecek: İşte O Özelliğin Detayları

Yeni Instagram Reels

Yeni Instagram Reels özelliği kullanıcıları tamamen ekrana bağımlı kılacak. Hadi gelin bu yeni özelliğin detaylarına birlikte bakalım.

Sosyal medya platformları daha fazla dikkat çekmek için yeni özellikler getiriyor. 1 milyardan fazla kullanınca hizmet veren Instagram bunlar arasında en ateşli olanı diyebiliriz. Hikayeler özelliği kadar ilgi toplamayı başaran Reels ise tüm bu sempatinin önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Meta tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda Instagram reels özelliğinin kullanıcıları adeta ekrana kilitlediği görülüyor. En az hikayeler özelliği kadar talep gören bu özellik artık yeni bir boyuta geçiyor. Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda Instagram kullanıcılarının API servisi kullanabileceği görülüyor.

Yeni Instagram Reels özelliği

Sosyal medya platformları içerisinde önemli bir yere sahip olan Instagram Normalde api servisi sunmuyordu. Kullanıcıların reels özelliğinin içerisinde daha fazla vakit harcamasını sağlayacak olan api servisi üçüncü taraf geliştiriciler ile paylaşılacak. Ancak ilk etapta üzücü bir haberimiz var.

Yeni Instagram Reels

Reels deneyimini iyileştirme ihtimali olan uygulamaların ortaya çıkmasında api servisi özelliği büyük bir önem taşıyor. Ancak ilk etapta kullanıcıların sadece yüzde 25 gibi bir bölümü bu arayüze erişebilecek. Kısa bir süre içerisinde kullanıcıların tamamının bu yeni arayüze erişme imkanının olacağı söyleniyor.

Yeni Instagram Reels özelliği herkese verilmeyecek

Instagram tarafından geliştirilecek bu api servisi hızlı bir şekilde tüm kullanıcılara yayılacak. Meta içerik yayınlama ve tüketim deneyimlerini geliştirmek istiyor. Ancak bu aynı zamanda kullanıcıların daha fazla sosyal medya platformlarında vakit geçirmesi anlamına geliyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Instagram son derece önemli bir gelişmeye imza atmıştı. Uygulamada ne kadar zaman geçirdiğinizi gösteren bir özellik getirildi. Ayrıca uzun bir süre uygulamada zaman geçirdiğinizde uyarı alabiliyordunuz. Şimdi ise Meta bu uygulamada daha fazla vakit geçirmeniz için yeni özellikler getiriyor. Kısacası kendisiyle çeliştiğini söyleyebiliriz. Peki siz yeni api servisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Instagram Hesaplarını Hacklemek Bu Yöntemle Çok Kolay (2022)

>> TikTok Mola Ver Özelliği İle Geliyor: Instagram’dan Kopyaladı