Microsoft Azure Büyük Problemlerle Karşı Karşıya: İşler Bu Defa Çok Ciddi

Microsoft Azure büyük

Dünyanın en büyük veri depolama sistemleri içerisinde yer alan Microsoft Azure büyük problemler ile karşı karşıya. Geçtiğimiz aylarda birçok büyük veri açığı tespit edilmişti. Şimdi ise yeni bir açık daha ortaya çıktı.

Bilgisayar korsanları özellikle Microsoft gibi şirketleri tercih ediyor. Çok fazla kişi tarafından kullanılıyor olması Microsoft hizmetlerini onlar için ön plana çıkarıyor. Tespit edilen veri açığının çok ciddi seviyelerde olması kullanıcıların endişelenmesine yol açıyor. Bilgisayar korsanlara ise her geçen yıl yeni teknikler geliştiriyor.

Şu anda Microsoft tarafından kullanılan veri merkezleri yetersiz kalıyor. Ayrıca altyapılarının eskimesi ve talep artışı büyük oranda bu hizmetlerin aksamasına neden oluyor. Hatta bazı yerlerde sistemleri adeta çökme noktasına geldi. Bu durum aynı zamanda büyük bir güvenlik açığına neden oluyor.

Microsoft Azure büyük problemlerle uğraşıyor

Avrupa, Asya ve ABD merkezli olmak üzere birçok sunucu kaynağına sahip olan Microsoft talep artışları ile başa çıkmakta zorlanıyor. Microsoft Azure eskiyen altyapı ve artan talep nedeniyle istediği gibi hizmet veremiyor. Bu durum aynı zamanda yoğun bir talebin oluşmasına ve hizmetlerin aksamasına neden oluyor. Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara göre bazı noktalarda hizmet durma seviyesine geldi.

Microsoft Azure büyük

Bazı hizmetlerin çalışmadığı ve servisi kullanan kişilerin iş akışının bozulduğu ifade ediliyor. Eğer şikayetler artarsa büyük ihtimalle Microsoft davalar ile karşı karşıya kalabilir. Böyle bir durumda şirketin büyük zarar edeceğini söyleyebiliriz.

Sunucu sistemlerine gereksinim giderek artıyor

Pandemi sürecinin yaşanması ve insanların daha çok evden çalışma yöntemine geçmesi ile birlikte büyük bir talep oluştu. İnternet ve uygulama alanlarında artan bu talep nedeniyle sunucu sistemleri altın çağını yaşamaya başladı. Microsoft Azure büyük bir dönüşümden geçti.

Microsoft Azure gibi çözümler tam olarak yetmiyor. Ayrıca alt yapıların eski olması büyük veri açıklarına neden oluyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Aslı Arbel, Microsoft Türkiye Pazarlama Direktörü (CMO) Olarak Atandı

>> Microsoft yakında konsol olmadan akıllı televizyonda Xbox oyunları oynayabileceğimizi duyurdu. İşte Detaylar