Instagram Hikayeleri Söylediklerinizi Otomatik Yazıya Çevirecek

Instagram fenomenlerinin aylık geliri

Yeni özelliği ile Instagram hikayeleri oldukça işlevsel bir özellik ile karşımıza çıkacak. Böylece artık hikayelerde söyledikleriniz yazıya dönüşecek. 

Instagram yeni özelliği ile kaydettiğiniz hikayelerdeki konuşmaları yazıya dökecek. Bu altyazı özelliği şimdilik sadece İngilizce olarak ve İngilizce konuşulan ülkelerde mevcut. Bununla birlikte, “özellik diğer dillere de zamanla gelecek” bilgisi Instagram’dan gelen açıklama. Instagram bu özelliğin bir süre sonra Reels tarafında da olacağının bilgisini verdi.

Bu özelliği kullanmak için şu an IGTV ya da Threads uygulamalarını kullanma şansınız var. Instagram bunun Hikayeler ve Reels tarafına da eklenerek işlevsel biçimde kullanılmasını bekliyor. Firma bu özelliğin videoları daha da izlenir hale getireceği görüşünde olduğunu söyledi. Bu özellikle duyma kaybı olan ya da anadili İngilizce olmayanlar için kolaylık yaratması beklentisi var. Sonuçta sadece videoları sessiz izlemek için de bu özellik oldukça işlevsel olacak. Birçok insan özellikle kalabalık ortamlarda videoları bu şekilde izliyor.

Otomatik altyazı özelliği Instagram Hikayeleri için nasıl kullanılıyor?

Diğer yazı seçenekleri gibi bir hikaye oluştururken kullanıcılar bu yazıları ekleyebiliyor. Burada yazıdaki hataları düzenleme, renk ve yazı tipleri kullanma gibi özellikler de var. Kelimelerin tek tek düzenlenme imkanının olması bu sistemlerde yaşanan olası hataların önüne geçmek için de oldukça iyi. Biliyorsunuz ki otomatik yazıya çevirme sistemleri her zaman tam verimle çalışmazlar. Ne yazık ki bu yazıların görsel geliştirmeleri şimdilik kısıtlı. Yazılara bir gölge ya da okunurluğu artıran bir efekt vermek mümkün değil. Bunun yerine arkasına bir sticker ekleyerek görünümü iyileştirmek durumundasınız.

Zoom, Google Met ve Microsoft Teams daha önce oldukça iyi çalışan otomatik altyazı özellikleri sundular. Bu özellikle özellikle görüntülü görüşmelerde oldukça işlevsel altyazıları kullanma şansınız var. Google, Chrome tarayıcının her videoda altyazı hizmeti sunma özelliğini de paylaştı. Bu özellik Mart ayından beri hayatımda. Bunun yanında Instagram’ın direkt rakibi TikTok da Amerikan İngilizcesi ve Japonca dillerinde otomatik altyazı özelliğini geçen ay başlattı. Twitter ise Pazartesi yaptığı açıklamada Spaces içinde altyazı özelliğini getireceğini söyledi.

Diğer haberler:

>> Twitter Spaces resmi olarak kullanıma sunuldu İşte kullanım rehberi ve yeni özellikler

>> En Güçlü Deco Mesh Çözümü Deco X90 Türkiye’de Satışa Sunuldu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here