Instagram Paralı Sisteme Geçiyor: Türkiye’de Aktifleşti

Yeni Instagram özelliği

Instagram paralı sisteme geçiyor. Bu yeni sistem Türkiye’de aktif olarak kullanılmaya başlandı. Hadi gelin merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram yeni düzenlemeler yapmaya devam ediyor. Bu düzenlemeler ile birlikte bazı ücretli sistemler eklendi. Çatı şirketi olan Meta sürekli olarak bazı yeni özellikler ekliyor. Mesela geçtiğimiz haftalarda NFT özelliği platforma eklenmişti

Sosyal medya devi Instagram şimdilerde ücretli abonelik denemesi yapıyor. Böylece platforma çok büyük değişikliklerin geleceği belli oldu. ABD’de testlerine başlanan yeni sistem Türkiye’de artık kullanılabilir durumda. Hesaplar yeni sistem ile birlikte abonelik üzerinden belirli miktarlarda ücret alacak.

Instagram paralı sisteme geçiş yapıyor

Instagram genel olarak paralı bir sistem üzerine kuruludur. Daha doğrusu para kazanma pratikleri üzerine kurulu diyebiliriz. ABD merkezli platform ücretli abonelik sistemi ile birlikte bunu bir adım daha öteye taşıdı. Hatta bazıları Instagram için sadece para odaklı açıklaması bile yapıyor.

Instagram paralı sisteme

Aslına bakacak olursak bu bir noktada doğru. Instagram platformu yüksek miktarlarda paraların döndüğü bir uygulama olarak biliniyor. Twitter ise daha çok insanların bilgi edindiği ve haber akışına dahil olduğu bir platform. Instagram bu nedenle büyük oranda para odaklı. Şirket tarafından yeni eklenen abone ol özelliği bunun en önemli kanıtı oldu.

Abonelerin destek miktarı düşük tutulacak

Instagram tarafından getirilen yeni abonelik desteği yüksek miktarda olmayacak. Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara göre aylık 60,99 TL üzerinden abonelik ödemesi yapılacak. Abone olan kişilere birbirinden farklı özellikler sunulacak. Bu özelliklere zamanla yenileri eklenebilir.

Abonelere özel canlı video, özel hikaye ve rozet bu ek özellikler içerisinde yer alıyor. Peki siz Instagram tarafından getirilen ücretli abonelik sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Instagram Mesajlaşma Problemleri Yaşatıyor: Kullanıcılar İsyanda

>> Twitter Güvenilir Arkadaşlar Özelliği İçin Çalışıyor: Instagram Kopyası