Twitter Güvenilir Arkadaşlar Özelliği İçin Çalışıyor: Instagram Kopyası

Twitter güvenilir arkadaşlar

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter güvenilir arkadaşlar özelliği ile birlikte kullanıcıların dikkatini çekmek istiyor. Hadi gelin bu yeni özelliğin detaylarına birlikte bakalım.

Twitter özellikle son dönemlerde yeni denemelere özen gösteriyor. Şirket bugün resmi hesabından bazı paylaşımlar yaptı. Bu paylaşımlar ile birlikte kimi özelliklerin test aşamasında olduğu ifade edildi. Güvenilir arkadaşlar özelliği ile birlikte Twitter birçok farklı yeni özelliği kullanıcılara sunacak.

Sosyal medya devleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Twitter çember isimli bir özellik getiriyor. Bu özellik ile birlikte sadece 150 kişilik kontenjan oluşturuldu. Çember listesinin 150 kişi ile sınırlı olması Twitter platformunun kendi seçimi. Yeni çember özelliği ile birlikte paylaşımlar kişilere göre sınırlandırılabilecek.

Twitter güvenilir arkadaşlar özelliği

İlk olarak Alessandro Paluzzi tarafından Twitter hesabı üzerinden duyurulan çember özelliği kullanıcılara bazı ek bazı özellikler sunacak. Güvenilir arkadaşlar olarak da bilinen yeni sistem ile birlikte 150 kişilik bir liste oluşturuluyor. Bu listede yer alanlar paylaşımlarınızı görecek.

Twitter güvenilir arkadaşlar

Hatırlayacağınız üzere Instagram tarafından yakın arkadaşlar özelliği kullanıcılarla paylaşılmıştı. Böylece gönderilerin sadece belirli bir kesim tarafından görülmesi sağlandı. Şimdi ise benzer adımlar Twitter tarafından atılıyor. Önümüzdeki aylarda bu özellik kararlı sürüm olarak yayınlanacak.

Twitter uzun süredir gündemden düşmüyor

Sosyal medya devi Twitter gündemden artık düşmüyor. Özellikle Elon Musk ile birlikte gündemdeki yerini ciddi ölçüde artırdı. Fakat yeni özellikler yayınladığında bu pek tartışılmıyor. Bunun yerine daha çok Elon Musk ile ilgili yaşanan gelişmeler gündeme düşüyor. Şirketin yapacağı bazı yenilikler nedeniyle çok daha fazla konuşulması bekleniyor.

Elon Musk platform içerisinde birçok yenilik yapacağını söylemişti. Bu yeniliklerden ilki düzenleme butonu ile ilgiliydi. Düzenleme butonunun geçmişi göstermesi nedeniyle özellik büyük tepki çekmişti. Şimdi ise güvenilir arkadaşlar isimli bu yeni özellik geliyor. Gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Jack Dorsey Twitter’ın Satılması Hakkında Ne Düşünüyor? Açıklama Yaptı

>> Twitter Tweet Düzenleme Butonu İle Hayal Kırıklığı Yarattı