Instagram Takipçi Sayısı Artırma İçin 5 Önemli Kural

Instagram'dan fotoğraf düzenleyenler

Instagram takipçi sayısı artırma tüm kullanıcıların istediği bir şey. Daha fazla kişinin sizi veya markanızı takip etmesi büyük oranda olumlu yansıyacaktır. Hadi gelin bunu sağlamak için uygulamanız gereken 5 önemli kurala birlikte bakalım.

Sosyal medya platformları içerisinde önemli bir yere sahip olan Instagram bazı kurallar sayesinde kullanıcı sayısını artırmanızı sağlıyor. Hadi gelin bunlar içerisinden en önemli 5 kurala birlikte bakalım.

Instagram takipçi sayısı artırma: Çevrimiçi dünyaya davet ve reklam yapmak

Takipçi sayısını artırmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Bunlardan ilki insanları çevrimiçi dünyanıza çağırmak olabilir. Markanıza özel başlık oluşturduktan sonra ürünlerinizi paylaşmaya teşvik edebilirsiniz. Instagram kullanıcıları sevdikleri markaları takip ediyor. Onlardan sizinle ilgili paylaşımlar yapmalarını isteyebiliriz.

Instagram takipçi sayısı arttırma

Reklam yapmak Instagram platformunda sizi ön plana çıkaracaktır. Hedef kitlenizi belirledikten sonra nasıl bir reklam içeriği oluşturmak istediğinizi düşünün. Oluşturacağınız reklam içeriği tamamen sizinle uyumlu olmalı. Ayrıca seçtiğiniz hedef kitleye göre hikaye veya gönderi olarak paylaşmanız gerekiyor. isterseniz ilk etapta küçük rakamlar ile reklam yapabilirsiniz.

Çekilişler yapmak ve etkileşim halinde olmak

Instagram hesabınızdaki takipçilerin sayısını artırmak istiyorsanız çekilişler yapmanız büyük bir öneme sahip. Sizi takip eden kişiler çekilişlere katılmak için bazı şartlara sahip olabilir. Mesela en az bir arkadaşını gönderinizin altına yorum olarak etiketleyebilirler. Böylece çekilişe katılıp kazanmak isteyen kişiler arkadaşlarını etiketleyerek size iyi bir etkileşim sağlayabilir.

Etkileşimin öneminden bahsetmişken mutlaka yorumlar yapmanız gerektiğini de söyleyelim. Kullanıcılar tek taraflı etkileşimde bulunmaktan pek hoşlanmıyor. Bu nedenle sizin de yorumlara cevap yazmanız son derece önemli. Ayrıca içeriklere yapılan yorumları beğenerek yine takipte olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Hashtag oluşturmak büyük öneme sahip

Ne yazık ki bazı kullanıcılar Hashtag oluşturmanın pek yeterli olmadığını düşünüyor. Elbette tek başına bu yeterli olmayacaktır. Fakat etiketleme yöntemi veya kendinize uygun başlıklar açmak ciddi bir şekilde kullanıcı sayınızı artırabilir. 5 taneden az veya 30 taneden fazla olmayacak düzeyde hashtag kullanımı yapabilirsiniz.

Kullanacağınız Hashtag mutlaka hesabınıza uygun olmalı. Ayrıca çok fazla Hashtag açmak pek yararlı değil. Peki sizce Instagram takipçi sayısı artırma için daha başka neler yapılabilir? Yorumlar bölümünden kendi tekniklerinizi aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Instagram algoritmaları keşfet sayfasını nasıl hazırlıyor: CEO açıklama yaptı

>> Mark Zuckerberg Hakkında Bilinmeyen Herşey: İşte Duyunca Şaşıracağınız Özellikleri