iPhone 14 serisi, ekran altı parmak izi okuyucusu ile gelebilir

iOS'a Geri Döndü

iPhone 14 serisi hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. İddialara göre 2022 yılında tanıtılacak iPhone modellerinde bu özellik olacak.

.

Akıllı telefon dünyasında her gün farklı teknolojilerin, kullanıcıların karşısına çıktığını söyleyebiliriz. Özellikle Android ve iOS çatışmasında, iPhone modellerinin, bazı özellikler konusunda yenilikçi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat son yıllarda, genellikle ilk kez Android modellerde görmüş olduğumuz özelliklerin, sonraki yıllarda iPhone modellerine geldiğini görüyoruz. Örneğin yüksek tazeleme oranına sahip ekrana sahip akıllı telefonlar, ilk olarak Android cihazlarda karşımıza çıktı. Son günlerde yaşanan sızıntılardan da anlaşılacağı üzere iPhone 13 Pro modelinde, 120 Hz tazeleme ekranına sahip panel kullanıcılarca. Yani artık bazı özellikleri, ilk olarak Android tarafında görmeye başladık.

İlk olarak Android bir telefonda gördüğümüz bir diğer özellik ise, ekran altı parmak izi okuyucuyu. Bugün, ekran altı parmak izi okuyucu özelliğinin, orta-üst segmente ait herhangi bir akıllı telefonlarda görmemiz oldukça muhtemelen. Sızıntıya göre ise, söz konusu özellik önümüzdeki yıllarda iPhone modellerinde de karşımıza çıkacak.

iPhone 14 serisi, ekran altı parmak izi okuyucusu ile gelebilir

iPhone 13 serisinin tanıtımına her ne kadar 3 ay olsa da, serinin bir sonraki yıl tanıtılacak yeni iPhone modellerinde gelecek bazı özelliklere ilişkin ilk detaylar sızdırıldı. İddialara göre iPhone 14 adı verileceği düşünülen, 2022 yılında tanıtılması beklenen yeni iPhone serisi ve üçüncü nesil iPhone SE modelinde, ekran altı parmak okuyucu özelliği bulunacak.

iphone 14 serisi

Bu ekran altı parmak izi okuyucu özelliğinin iPhone 13 serisinde de gelmesi bekleniyordu. Fakat tanıtıma üç ay kalmasına rağmen, yeni modellerin bu özelliğe sahip olup olmadığına dair herhangi bir sızıntı mevcut değil.

iphone 14 serisi

Her ne kadar bazı özellikler ilk kez Android tarafına gelse de, söz konusun özellikle iPhone modelli ile karşımıza çıktığında, bu özelliği ilk uygulayan modellerden daha başarılı oluyor. Yani bugüne kadar gelen özelliklerle bir değerlendirme yaptığımızda, ekran altı parmak izi okuyucu sensörünün Apple kısmında çok daha hızlı ve optimize çalışması oldukça muhtemelen. Yeni özelliği kullanacak diğer iPhone modelleri hakkında ve yeni iPhone serilerine katılacak olan yeni özellikler hakkında daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler:

>> iPhone 13 modelleri ECC tarafından onaylandı: Gümbür gümbür geliyor

>> iPhone Health uygulaması sağlık hizmetlerine büyük destek sunacak

. . . . .