Instagram yeni özellik kazandı: Silinen Mesajlarınız için üzülmeyin!

Instagram şifre kırma yolları
Google News Abone Ol

Sosyal medya platformları ile yarış içerisinde olan Instagram, yeni özellik kazandı. Buna göre silinen eski mesajlarınız için artık üzülmenize gerek yok. İşte merak edilen tüm detaylar.

Günümüzün tüm sosyal medya devleri her ay yeni özellikler sunuyor. Bu özelliklerin çok önemli bir bölümü yarışta avantaj sağlıyor. Peki Instagram bu defa nasıl bir özellik kazandı. Yeni özellikler konusunda şirket hiç olmadığı kadar yaratıcı olmaya çalışıyor.

Facebook tarafından geliştirilen Instagram platformu, bundan sonra eski mesajlarınızı gösterecek. Hesabınıza girdiğinizde mesajlar silinmiş olsa bile onları yeniden alabileceksiniz. Bu son derece kolaylık sağlayabilecek bir özellik. Uygulama tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa bu özelliğin daha çok hacker saldırılarına karşı ortaya atıldığı ifade ediliyor.

Instagram yeni özellik ne tür avantajlar sunacak?

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olarak bilinen Instagram, mesajlarınızın olduğu bölümle ilgileniyor. Birçok kişi mesajları silseniz bile aslında bunların sunucularda yer aldığını iddia ediyordu. Yani zaten normalde de tüm mesajlaşmalar silinmiyordu.

Instagram yeni özellik
Instagram tarafından açıklandığına göre isteyen herkes 30 gün içerisinde sildiği mesajları geri yükleyebilecek. Hackerların veya herhangi bir bilgisayar korsanının size ait mesajları silmesi sonrasında bunları geri getirebileceksiniz. Böylece ek bir mağduriyet ortaya çıkmayacak.

Instagram yeni özellik hakkında küçük bir uyarı da yapıldı. Bu özellik sadece mesajlar için geçerli. Ne yazık ki durum yaparken böyle bir kayıt gerçekleşmiyor. Durum paylaştıktan sonra Instagram sunucularında bu bilgiler sadece 24 saat tutulacak.

Instagram bize ait verileri mi depoluyor?

Her ne kadar bu yeni gelen özellik hakkında olumlu yorumlar yapılsa bile yine de kafa karışıklığına neden olabiliyor. Birçok kişi bu verilerin saklandığını ve Facebook platformunun bize ait verilere sahip olmaya çalıştığını söylüyor. İşin açıkçası haksız da sayılmazlar.

Hatırlayacağınız üzere bir ara tün Instagram mesajları geri yüklenmişti. Böylece aslında uygulamanın bu mesajların hiçbirini silmediği ortaya çıktı. Instagram yeni özellik her ne kadar çok fazla olumlu etki yaratsa bile yine de kafa karışıklığını artıracak gibi görünüyor.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Nusret’in Son Instagram Paylaşımı Mahkemeye Taşınacak!

>> Telefon ile ultra geniş açılı çekimler nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…


CEVAP VER