Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak? Yeni Açıklamalar Var

yüz yüze eğitim kar yağışı
Google News Abone Ol

Uzun bir süredir devam eden üniversitelerde yüz yüze eğitim tartışması yeni açıklamalarla güncellendi. Online eğitim üniversitelerde ne zaman sona erecek. İşte merak edilen detaylar.

Pandemi süreci herkeste olumsuz etkiler yarattı. Faaliyetteyken kapatılan derslikler ve iş yerleri bunun en büyük örnekleri arasında yer alıyor. Genellikle birçok kurum ve kuruluş Sağlık Bakanlığı’ndan görüş ister. Böylece kapatılan yerler yeniden faaliyete girip girmeyeceklerine karar verir.

Bu tür yerlerden birisi de üniversitelerdir. Bu tür eğitim yuvaları uzun bir süreden beri kapalıydı ve 2020-2021 bahar döneminde açılması planlanıyordu. Fakat salgınla ilgili henüz olumlu bir tablo ortaya çıkmadığı için kafalar karıştı.

Üniversitelerde yüz yüze eğitim için fikir danışıldı

Dünyanın tüm üniversiteleri şu anda büyük bir belirsizlik yaşıyor. Üniversiteler yüz yüze eğitime geçerse salgının artma ihtimali ortaya çıkıyor. Fakat online eğitim devam ederse bu sefer de derslerden geri kalacaklar. İşte böylesine zor durumda kalan yetkililer çareyi Sağlık Bakanlığı’na danışmakta buldu.

yüz yüze eğitim
Hatırlayacağınız üzere 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren okullar online eğitim sistemine geçmişti. Bu sayede hem sosyal mesafe korunacak hem de vaka sayılarında önemli düşüşler elde edilecekti. Ancak ne yazık ki evdeki hesap çarşıya uymadı. Vaka sayıları çok ciddi artış gösterdi.

Üniversitelerde yüz yüze eğitim ile birlikte birçok kişinin yeniden okullara dönmesi sağlanmak isteniyor. Bu durum hem ekonomi hem de eğitimin devamlılığı için önemli katkılar sunabilir. Öte yandan salgın riskini az da olsa artırabilir.

Sağlık Bakanlığı’ndan acil görüş bekleniyor

Yapılan açıklamalarda Sağlık Bakanlığı’ndan acil açıklama beklendiği söylendi. Onun vereceği tavsiyeler doğrultusunda karar verileceği ifade ediliyor. Öğrencilerin okula başlaması ile şehir değiştiren kişi sayısı çok artacak. Bu durumda vaka sayılarında önemli artışlar meydana gelebilir.

Üniversitelerde yüz yüze eğitim için geri sayıma başlandı. Bu yıl için online eğitimin terk edileceğini söyleyebiliriz. Peki sizce üniversiteler açılmalı mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Microsoft ’un “Geleceğin Sınıfını Yaratmak” başlıklı panelinde hibrit eğitimin bugünü ve geleceği konuşuldu. Detaylar Haberimizde…

>> İnternetten Karne Nasıl Bakılır? 2021 E Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?


CEVAP VER