Yeni iOS Güncellemesi Birçok Özellik Getiriyor: İşte iOS 16.1 Beta 2

Yeni iOS 16.3

Yeni iOS güncellemesi ile birlikte son derece önemli özellikler geldi. Hadi gelin hem bu özelliklere hem de diğer detaylara birlikte göz atalım.

Apple bildiğiniz üzere yeni bir lansman ile birlikte kullanıcılara büyük sürprizler yaptı. iPhone 14 cihazlarını tanıtması ve iOS 16 ile ilgili bazı güncellemelere yer vermesi lansmanın en önemli detayları arasında yer alıyordu. iPhone 14 özellikle son dönemlerin en iyi akıllı telefon modeli olarak görülüyor.

iOS 16.1 Beta 2 ile birlikte değişen en önemli özelliklerden bir tanesi de şarj göstergesi oldu. Bu şarj göstergesinin daha renkli ve anlaşılır bir hale geldiğini görüyoruz. Ayrıca kilit ekranında saat bölümünün hemen üst tarafında pil göstergesi görülebilecek. Ancak bu pil göstergesi hızlı bir şekilde kaybolacak.

Yeni iOS güncellemesi teknik detaylar

iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabilecek olan güncellemenin en önemli özelliklerden bir diğeri de kilit ekranı ile ilgili. Artık daha fazla kilit ekranı seçeneği kullanıcılara sunulacak. Ayrıca çeşitli widget destekleyen uygulamalar ile telefon ekranınızı daha canlı hale getirebilirsiniz.

Yeni iOS güncellemesi

Yeni iOS tüm bunlara daha güçlü bir senkronizasyon sağlıyor. Ne yazık ki bazen uygulamalar iPhone çekirdek işletim sistemi ile uyumlu olmuyor. Bu durumu önlemek isteyen iOS mühendisleri stabilizasyonu arttırdı. Yeni iOS güncellemesinde bunu çok daha net bir şekilde görmek mümkün.

Apple denemelere devam edecek

Dünyanın en büyük akıllı telefon devlerinden bir tanesi olarak bilinen Apple yeni denemeler yapmaya devam edecek. Böylece şirketin bu denemeler sonucunda çıtayı üst seviyelere kadar taşıması bekleniyor. Ancak buradaki esas nokta güncellemenin yeterlilik sağlamasıdır.

Yeni iOS güncellemesi ile birlikte pil yüzdesi çok daha rahat bir şekilde görülebilecek. Ayarlar bölümünden pil kısmına tıklayarak pil yüzdesini aktif hale getirebilirsiniz. Böylece standart bir şarj göstergesi yerine pil yüzdesi okunabilecek.

İlgili Haberler:

>> Apple Piyasa Değeri Alt Üst Oldu: Peki Neden 154 Milyar Dolarlık Değer Kaybı Yaşandı

>> iPhone 15 Bekleyenlere Kötü Haber: Apple İnadından Vazgeçmiyor!