iOS 15 Kullanımı Beklentilerin Çok Altında Kaldı: Apple Yeni Yol Haritası Belirleyecek

iOS 15 kullanımı

iOS 15 kullanımı henüz istenilen düzeye ulaşamadı. Bu durum Apple markasının canını fazlasıyla sıkıyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

iOS 15 Apple tarafından geliştirilen iPhone cihazlarının en ileri sürümü olarak biliniyor. 20 Eylül’de yayınlanan bu işletim sistemi açıkçası çok fazla geri planda kaldı. Ortaya çıkan son detaylara göre kullanıcılar iOS 14 güncellemesini daha fazla beğenmişti. Bu durum aslında yeni güncellemenin çok fazla destek görmediğini gösteriyor.

Mixpanel isimli şirket kullanıcıların etkileşimlerini analiz ediyor. Onların herhangi bir işletim sistemine veya güncellemeye karşı ne tür tepkiler gösterdiğini ortaya çıkarıyor. Son detaylara göre bu şirket bir rapor yayınladı ve raporun sonuçları Apple için hiç hoş olmadı. iOS 15 güncellemesine geçenlerin sayısı yüzde 20 seviyelerinde kaldı.

iOS 15 kullanımı artırılmak isteniyor

Yeni ortaya çıkan detaylara göre bu güncelleme çok fazla beğenilmedi. Bunu anlamanın en kolay yolu sadece iOS 14 platformuna bakmaktan geçiyor. Haziran ayında iOS 14 yaklaşık olarak yüzde 85 oranında benimsenmişti. Bu yeni güncelleme ise yeterince beğeni alamadı.

iOS 15 kullanımı

Apple tarafından geliştirilen yeni güncelleme birçok kötü deneyime sahip. Kullanıcılar indirdikleri andan itibaren çeşitli sorunlarla karşılaşıyor. Bu durum yeni güncellemenin kullanılmasını engelliyor. Ses problemlerinden bazı yazılımsal sıkıntılara kadar neredeyse her konuda çeşitli sorunlar görmek mümkün.

Apple yeni bir yol haritası belirleyecek

Bu güncellemenin kullanıcılar tarafından beğenilmesi gerekiyor. En azından Apple kendi açısından böyle düşünüyor. Yeni güncellemenin beğenilmemesi halinde geriye dönüş ne yazık ki neredeyse imkansız. Bu nedenle firma başka bazı yollara başvuracak.

Şu anda görünen o ki Apple düzenli olarak güncelleme getirecek. iOS 15.0.1 güncellemesi ile birlikte bazı problemler giderildi. Ancak iPhone kullanıcıları için bunun yeterli olduğunu söylemek zor. Peki sizce Apple, iOS 15 ile ilgili daha olumlu bir görüş sağlamak için ne yapmalı?

>> iPhone’da Fortnite Oynayanlara Kötü Haber: Apple, Fortnite’ı Banladı!

>> iOS 15 Güvenlik Açıkları Nedeniyle Hedef Tahtasında: Çok Dikkatli Olun