Yeni iOS 15.5 İndir: Yeni Güncelleme Birçok Yenilik Getiriyor

Yeni iOS 15.5

Yeni iOS 15.5 güncellemesi ile birlikte birçok yenilik kullanıcılarla paylaşıldı. Bu güncelleme hem bazı yenilikler getiriyor hem de hataları düzeltiyor.

iPhone tarafından kullanılan iOS işletim sistemi sürekli olarak geliştiriliyor. Bu geliştirme sonucunda yeni özellikler kazanan işletim sistemi çok daha hızlı hale geliyor. Aynı zamanda bazı uygulamalar ve sistemler daha kolay bir şekilde kullanılıyor.

Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara bakacak olursak bu yeni güncelleme ile birlikte son derece önemli özellikler ön plana çıktı. Mesela Apple podcast iPhone içerisinde depolanan bölümleri sınırlayacak. Bu sayede eskiler otomatik bir şekilde silinecek. Apple depolama konusunda böylece önlem almış oldu.

Yeni iOS 15.5 güncelleme detayları

Yayınlanan yeni iOS sürümü ile birlikte artık cüzdan uygulaması değişiyor. Apple Cash müşterileri cüzdan uygulaması ile Apple Cash kartlarından para gönderip talep edebilecek. Böylece cüzdan uygulamasının eskisine göre çok daha işlevsel olması sağlandı.

Yeni iOS 15.5

Yeni gelen özelliklerden bir diğeri ise ev otomasyonları ile ilgili. Kullanıcıların varması ya da ayrılması ile başlayan ev otomasyonlarının çalışması bazen duruyordu. Apple bu problemi giderdi. Yeni iOS güncellemesi ile birlikte Apple’ın tüm uygulamaları eskisine göre daha optimize hale getirildi.

Yeni iOS güncellemesini almak çok kolay

Bu yeni güncellemeyi almak istiyorsanız yapmanız gerekenler son derece basit. Fakat ilk başta internet bağlantınızı kontrol etmenizi öneriyoruz. Hemen ardından ayarlar bölümünden genel kısmına gelin. Hemen ardından yazılım güncelleme seçeneğini tercih edin. Buradan güncellemenizi yapabilirsiniz.

Apple tarafından iOS işletim sistemleri için getirilen bu yeni güncelleme kullanıcılarla paylaşıldı. Eğer yeni güncellemeyi almadıysanız kısa bir süre içerisinde muhtemelen cihazınıza ulaşacaktır. Bu yeni güncelleme ile birlikte gelen yenilikleri cihazınız üzerinden takip edebilirsiniz. Peki siz bu yeni iOS güncellemesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple Ofis Zorunluluğu Bakın Nelere Yol Açtı: İstifalar Başladı

>> Apple İçin Katlanır Paneller Uzak Değil: İlk Sızıntı Gerçekleşti!