iPhone 13 Pro Max vs Samsung Galaxy S21 Ultra: Hız Testinin Kazananı Bakın Hangisi Oldu

iphone 13 pil

iPhone 13 Pro Max vs Samsung Galaxy S21 Ultra testi gündeme damgasını vurmayı başardı. Bu iki cihazdan hangisinin daha hızlı olduğu ortaya çıktı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Akıllı telefon alanında en güçlü cihazlar olarak bilinen iPhone ve Samsung modelleri kıyasıya rekabet içerisinde. Bu rekabet adeta Galatasaray ve Fenerbahçe arasında yaşanan bir derbi gibi. Hangisinin kazanacağı net olarak tahmin edilemiyordu. Ancak yapılan bir test ile birlikte ortaya ilginç sonuçlar çıktı.

Samsung tarafından geliştirilen Galaxy S21 Ultra cihazı son derece güçlü özelliklere sahip. iPhone 13 Pro Max ise bugüne kadar üretilmiş en güçlü cihaz olarak biliniyor. Milisaniyelik farkları ortadan kaldırmak için robot eller ile bir test yapıldı. Testin sonuçlarına göre iPhone 13 Pro Max uygulamaları daha hızlı bir şekilde açabiliyor.

iPhone 13 Pro Max vs Samsung Galaxy S21 Ultra rekabeti

Yapılan testlere bakıldığında her iki cihaz arasında oyun başlatma süresinin 7 saniye civarında olduğu görülüyor. Benchmark sonuçları değerlendirildiğinde iPhone modelinin işlemciye yüklenen görevler bakımından RAM yönetimi testinde büyük bir kazanç elde ettiği görülüyor.

iPhone cihazı gerçekten de olağanüstü bir performans sergiledi. Ancak RAM bakımından değerlendirildiğinde her iki tarafın neredeyse aynı olduğu görülüyor. Yani Samsung modeli ile Apple cihazı arasında çok fark yok. Ancak yinede testin galibinin açık bir şekilde iPhone 13 Pro Max olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung ve Apple rekabeti kızışıyor

Samsung ve Apple rekabeti bugüne kadar hiç olmadığı kadar kızıştı. Özellikle son dönemlerde ikili arasındaki rekabetin olağanüstü seviyelere çıktığı görülüyor. iPhone 14 ile birlikte bu rekabet çok daha farklı bir noktaya dönüşecek.

Hem Samsung hem de Apple yeni cihazlarını piyasaya sunmak için sabırsızlıkla bekliyor. Peki sizce iPhone 13 Pro Max gerçekten de dünyanın en hızlı cihazı mı? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iPhone 14 depolama alanı asla bitmeyecek: İşte sızdırılan ilk detaylar

>> iPhone Telefon Konuşmalarını Kaydetme İşlemi Nasıl Yapılır?