iPhone 13 serisi hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı: Açılın mekanın sahibi geliyor

iPhone 13 yazılım hatası

Efsanevi amiral gemisi serisinin yeni modelleri hakkında ilk detaylar geldi. İşte yakında tanıtılacak iPhone 13 serisi hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın ekim ayında iPhone 12 serisini tanıtılmışt­ı. Söz konusu seri ile birlikte karşımıza 4 farklı model çıkmıştı. Bu modeller; iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, ve iPhone 12 Mini modelleriydi. A14 Bionic işlemcisinden güç alan modellerin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Seride en az ilgi gören model ise Mini modeli oldu. Eylül Ekim aylarında karşımıza çıkan Apple iPhone modellerinin yeni modellerinin, bu yıl daha erken tanıtılacağına dair iddialar mevcut. Özellikle Pro Max modelinin daha da erkan tanıtılacağı söyleniyo­r. Fakat herhangi bir resmiyetin söz konusu olmadığını belirtelim. Bununla birlikte serinin bazı özellikleri hakkında sızıntılar mevcut. İşte iPhone 13 serisi hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 13 Pro Max modelinin kameraları hakkında ilk sızıntılar gerçekleşmişti. İddialara göre iPhone 13 Pro Max modelinin bütün kameraları aynı diyafram açıklığına sahip olacak. Yani geniş açılı kamerası dahi, ana kamera ile aynı diyafram açıklığına sahip olacak. Bundan dolayı tüm kameraların da düşük ışık performansının aynı seviyede olacağı ortaya çıkmıştı.

iPhone 13 serisi hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı: Açılın mekanın sahibi geliyor

Bugün ise serinin Pro modeli hakkında bazı sızıntılar gerçekleşti. İddialara göre iPhone 13 Pro, Samsung’un LTPO panellerini kullanacak. Akıllı telefon sektöründe ilkleri gerçekleştiren Apple, yüksek tazeleme oranına sahip ekranlarda sınıfta kaldı. Rakipleri yüksek tazeleme oranları sunan panelleri piyasaya sürerken, Apple, iPhone 12 serisinde 60 Hz ekran kullanmayı tercih etmişti. Fakat devir değişiyor.

iPhone 13 serisi

Yüksek tazeleme oran yüksek pil tüketimini de beraberinde getirir. Belki de iPhone 12 serisinde 60 Hz tazeleme oranından yana seçim yapılmasının en büyük sebebi, iPhone serisindeki pil tüketimi sorunu idi. Fakat bu soruna bir çözüm bulunmuş olacaklar ki, yeni seride 120 Hz tazeleme oranına sahip Samsung’un LTPO paneli kullanılacak.

Serinin diğer modellerinde ise klasik 60 Hz tazeleme oranına sahip ekranların kullanılması bekleniyor. Önümüzdeki haftalarda yeni seri hakkında daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili haberler:

>> iOS 14.5 Bu Hafta Geliyor. iPhone Veya iPad’inizi Güncellemek İçin 2 Neden

>> Tim Cook Videosu Büyük Beğeni Topladı: Hiç Kimse Bu Kadar Eğlenceli Olmasını Beklemiyordu (Video)