Samsung Galaxy A82 5G, resmi sitede görüntülendi

Samsung Galaxy A82 5G

Samsung resmi sitesinde, yakında tanıtılması beklenen Galaxy A82 5G, tüm özellikleri ile görüntülendi. İşte tüm detaylar.

Samsung, geçtiğimiz yıl Galaxy A80 modelini piyasaya sürmüştü. Söz konusu modelin en büyük öne çıkan özelliği ise ön kamerasıydı. Galaxy A80’in ön kamerası son derece tatmin edici harika fotoğraflar çekiyordu. Hatta bu modelin ülkemizde de hala ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Galaxy A80 modelinin Türkiye fiyatlarına baktığımızda ise 6000-6500 TL bandında satıldığını söyleyebiliriz. Fiyat biraz yüksek gelmiş olabilir. Fakat sunduğu özelliklere göre gayet makul bir ürün olduğunu söylemekte fayda var. Üzerinden iki sene geçtikten sonra serinin yeni modeli hakkında ilk detaylar Console’da listelenmişti. Daha sonrasında ise Samsung’un resmi sitesinde tüm özellikleriyle görüntülendi. Galaxy A Quantum 2 veya Galaxy A82 5G olarak adlandırılan, uzun süredir beklenen serinin yeni modeli hakkında işte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A82 5G neler sunuyor

SamMobile tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre Galaxy A82 modeli, üç ayda bir güncelleme alacak.

120 Hz tazeleme oranı ve 800 nit parlaklık sunacak olan 6.7 inçlik ekran boyutu ile gelen model, AMOLED panel kullanacak. Teknik özelliklerine baktığımızda ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 855+ yonga setine sahip olduğunu görmekteyiz. Orta seviye bir cihaz için bir hayli yeterli olduğunu söyleyelim. Ayrıca 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama kapasitesine sahip olacak model, 64 MP ana kameraya da sahip olacak. Diğer lensler hakkında ise henüz sızdırılmış bir bilgi bulunmuyor.

Samsung Galaxy A82 5G

4.500 mAh bir pil kapasitesi bulunan Galaxy A82, bu pili 25W şarj ile destekleyecek. Tanıtım tarihine baktığımızda ise Güney Koreli devin, yeni modelinin tanıtmını konusunda henüğz resmi bir açıklama yapmadığını görmekteyiz. Fakat Galaxy Quantum 2 modelinin küresel versiyonu olarak sunulması beklendiği için, fazla vakit kaybetmeden yeni modellerini küresel pazara tanıtacaklardır.

Önümüzdeki günlerde Türkiye’de de satışa sunulması beklenen modelin tüm ayrıntıları ortaya çıkacaktır. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili Haberler:

>> Uygun fiyatlı Samsung Galaxy M42 5G modelinin tanıtım tarihi belli oldu

>> Samsung Galaxy Z Fold3 hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı: Gümbür gümbür geliyor