Netflix Dizisi Fatma Rekor Seviyede Talep Görüyor: İzlemeye Doyamadı (Video)

Netflix dizisi Fatma

Netflix dizisi Fatma rekor seviyede izlenme sayısına ulaştı. Peki ne oldu da bu kadar sıradan görünen bir dizi ciddi talep gördü. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Dünyanın en büyük film ve dizi deposu olarak görülen Netflix her geçen gün farklı yapımlarla karşımıza çıkıyor. Eskiden daha çok ABD ve Avrupa yapımları ön plandaydı. Hatta Avrupa film ve dizileri çok fazla bu platformda yer almıyordu. Ağırlıklı olarak ABD yapımları kendisine yer bulmayı başardı. Ancak şimdilerde durum biraz değişmiş gibi görünüyor.

İlk etapta Avrupa yapımları Netflix içerisinde çok fazla yer buldu. Hemen ardından Türkiye’nin yerli film ve dizileri çıkış yaptı. Mesela Hakan: Muhafız en beğenilen dizler içerisinde yer alıyordu. Hemen ardından Atiye dünya çapında ses getirdi. Şimdilerde Fatma isimli dizi önemli bir rekora imza atmak üzere. Bu dizinin konusu biraz daha farklı.

Netflix Dizisi Fatma rekor talebi bakın nereden görüyor

Bu yeni Türkiye yapımı daha çok Avrupa ve Ortadoğu’da ses getirmeyi başardı. Türkiye’de ise ilk çıktığı günden beri herkes tarafından konuşuluyor. İlk sezonu 7 Nisan 2021 tarihinde yayınlandı ve Almanya ile birlikte İtalya gibi birçok ülkede en çok izlenenler listesine girdi.

Netflix dizisi Fatma

Bu dizide Burcu Biricik gibi son derece tecrübeli oyuncular yer alıyor. Fatma isimli karakterin tek derdi küçük yaştaki otizm hastası çocuğu. Cezaevinden kaçtıktan sonra kocasını arayan bu kadın ilginç bir şekilde seri katile dönüşüyor. Bu durum onu boşlukta gibi hissettiriyor. Türkiye’de seri katil filmleri açıkçası pek yok. Fatma dizisi bu alana göz kırptı ve Türkiye’de seri katil yapımlarının aslında tutabileceğini gösterdi.

Fatma dizisi muhtemelen son olmayacak

İtalya, Almanya, Yunanistan, Avusturya Belçika Hollanda ve İsviçre gibi birçok ülkede bu dizinin ilk 10 içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Seri katil temalı bu dizi hem Ortadoğu hem de Avrupa için iyi bir skor elde etti. Dizide oynayan oyuncular ise Burcu biricik, Uğur Yücel ve Mustafa Konak gibi kişilerden oluşuyor.

Dizinin fragmanını hemen aşağıya sizler için bıraktık. İzledikten sonra fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Netflix Rasgele Oynat özelliği ile çok daha eğlenceli olacak, nasıl mı?oynat,

>> Netflix Çocuklar İçin Yepyeni Tasarımlarla Geliyor: Büyük Bir Değişikliğe Hazır Olun