iPhone 14 Kaza Özelliği Problemlere Yol Açıyor: Can Tehlikesi

iPhone 14 kaza

iPhone 14 kaza özelliği sayesinde birçok insanın kurtulduğunu gördük. Fakat bugünlerde büyük bir problem yaşanıyor.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple iPhone 14 ile birlikte çok ciddi bir atılım yapmayı başardı. Şirket Eylül ayında tanıtımını yaptığı iPhone 14 modelleri ile birlikte trafik kazasını otomatik olarak algılayabilecek bir sistem geliştirdiğini duyurdu.

Aslına bakacak olursak bu sistem son derece basit bir şekilde işliyor. Kaza yaptığınız andan itibaren iPhone 14 cihazınız bunu yetkililere bildiriyor. Fakat hatalı bildirimler de yetkililere benzer şekilde ulaşıyor. Durum böyle olunca gereksiz yere meşgul edilen bir acil servis sistemi ortaya çıkıyor.

iPhone 14 kaza bildirim sistemleri

Apple tarafından geliştirilen yeni iPhone modelleri iOS 16.1.2 kullanıyor. Bu işletim sistemi trafik kazası tespit özelliği ile birlikte güçlü bir optimizasyona sahip. Bu optimizasyonlar sayesinde cihazınız kaza yaptığınızı algılayabiliyor.

iPhone 14 kaza

ABD içerisinde yer alan Colorado eyaletinde günde 15 ila 20 civarında çağrı alındığı ortaya çıktı. Fakat işin kötü tarafı gelen bu iPhone çağrılarının büyük bir bölümünün yalnızca düşen kayakçılardan geldiği ortaya çıktı. Yani ortada aslında acil bir durum yok. İşte tam da bu sorun yetkililerin canını iyice sıkmaya başladı.

Apple yeni güncellemeler yapmaya çalışıyor

Apple sürekli olarak yeni güncellemeler ile birlikte bu problemi ortadan kaldırmaya çalışıyor. Fakat baktığımız zaman akıllı saatlerde de benzer bir problemin olduğunu görüyoruz. 2023 yılında şirket sorunu tamamen ortadan kaldırmak istiyor.

iPhone 14 kaza özelliği şimdilik yetkilileri bir süre daha rahatsız edecek. Fakat optimizasyon ve çeşitli güncellemeler ile birlikte bu sorun tamamen ortadan kaldırılabilir. Apple öncelikle kaza durumunu net olarak algılayabilecek bir sistem geliştirmek zorunda. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi 13 Pro Teknik Özellikleri İle Gündemde: iPhone 14 Rakibi!

>> Foxconn Fabrikasındaki Kaos, iPhone 14 Pro ve Pro Max’i Vurdu!