Xiaomi 13 Pro Teknik Özellikleri İle Gündemde: iPhone 14 Rakibi!

Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13 Pro modeli hakkında çoğu teknik özellik ortaya çıktı. İşte ilk olarak Çin’de tanıtılacak model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son günlerinde Xiaomi 12 serisi tanıtılmıştı. Geçtiğimiz aylarda ise Xiaomi 12 ve 12 Pro modellerinin Türkiye’ye giriş yaptığını belirtelim. Fiyat tarafında Xiaomi 12, 21.000 TL’lik bir fiyat etiketi sunarken, serinin Pro modelinde ise 25.000 TL‘lik bir fiyat bulunuyor. Serinin Ultra modelinin kamera odaklı olduğunu zaten biliyoruz. Aynı zamanda kamera tarafında Leica aile işbirliği yapması da kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Bu yılın sonlarına doğru tanıtılan Xiaomi 13 serisi hakkında ise yeni detaylar ortaya çıktı. Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerinin seramik gövde ile geleceğinin sızıntısını görmüştük. Yakında Çin’de tanıtılması beklenen, serinin Pro modeli hakkında ise yeni detaylar ortaya çıktı. İşte sızıntılar.

Xiaomi 13 Pro Teknik Özellikleri İle Gündemde: iPhone 14 Rakibi!

İddialara göre Xiaomi 13 Pro modeli ekran tarafında 6.7 inçlik 2K çözünürlüğünde LTPO panel ile kullanıcıları karşılayacak. Seriye ait iki modelin de Qualcomm tarafından geliştirilen en güçlü işlemci olarak görülen Snapdragon 8 Gen 2 yongasına sahip olacak. Tabii ki bu yonga setini kullanacak olan ilk telefonların Xiaomi 13 modelleri olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Geçtiğimiz yıl Snapdragon 8 Gen 1 yongasını kullanan ilk akıllı telefonlar Xiaomi 12 modelleri olmuştu. Bu yıl da farklı bir markadan bir atak gelmez ise söz konusu işlemciyi göreceğimiz ilk modeller Xiaomi 13 ve 13 Pro olacaktır.

Xiaomi 13 Pro

Bununla beraber 8 ve 12 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği ile gelecek olan serinin Pro modeli, 128/256/512 GB olmak üzere 3 farklı depolama alanı seçeneği ile geliyor. Ayrıca söz konusu modelin kamerası hakkında da ortaya çıkanlar mevcut. 50 MP ana kamera ile gelecek model, bunun yanında 50 MP ultra geniş açılı kamera ve 50 MP telefoto kamerası ile gelecek. Ön kameranın ise 32 MP çözünürlüğünde olacağı tahmin ediliyor.

Pil tarafında 4800 mAh’lık pil ile gelecek olan Xiaomi 13 Pro, bu pili desteklemek için ise 120W hızlı şarj ile gelecek. Bu sayede 20 dakikada tam şarjın hedeflendiğini de ekleyelim. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> TCL’den Yıldız futbolcularla tanışma fırsatı! Başvuru Ücretsiz