Tecno Watch 1 Akıllı Saat ile İşe Yarar Özelliklere Uygun Fiyata Erişin

Günümüzde akıllı saatler, akıllı telefonlarla birlikte uyum içinde çalışan, çoğu noktada kolay kullanım ve “tamamlayıcı nitelikler” sağlayan ürünler. Tabii piyasada pek çok farklı model var. Eğer uygun fiyatlı bir model arıyorsanız, şimdi bahsedeceğimiz Tecno Watch 1, belki de aradığınız yeni modeldir.

Tecno Watch 1, ülkemizde 600 TL satış fiyatı etiketiyle bulunabilen bir ürün. Ekonomik bir model olduğu için haliyle orta ve üst seviye akıllı saatlerle kıyaslamak da mantıklı olmayacaktır.

Basit, ama işe yarar pek çok özellik mevcut

Gerek iş yerindeyken gerekse de özel yaşantınızda, günde ne kadar adım attığınızı ve ne kadar kalori yaktığınızı merak edebilirsiniz. Fırsat buldukça spor yaptığınızda, faaliyetlerinizin dökümünü görmek ve sonraki süreçteki verilerle kıyaslamak isteyebilirsiniz. Uyuduğunuz esnada, uyku sürecinizi ve uyku kalitenizi takip etmek isteyebilirsiniz. Belki de vücut sıcaklığınızı merak ediyorsunuzdur, olamaz mı? İşte bu tip ilgi çekici detaylar, Tecno Watch 1 ile takip edilebiliyor.

Tecno Watch 1, siyah ve altın olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle geliyor. Yanlardan yumuşatılmış hatlara sahip bir çerçevesi ve silikon malzeme kullanılarak hazırlanan bir kayışı var. 34 gram ağırlıktaki saat, hem sağ hem de sol bilekte rahatlıkla konumlandırılabiliyor ve kullanılabiliyor.

IP65 suya ve toza karşı dayanıklı olan saat, gerek spor esnasında, gerekse de yağmurlu havalarda güvenle kullanabileceğiniz bir model.

Tecno Watch 1 Akıllı Saat ile İşe Yarar Özelliklere Uygun Fiyata Erişin

1.3 inç değerde canlı renklerin sunulduğu bir IPS ekran var

Ürünün ekranına baktığımızda, 1.3 inç değerde IPS teknolojisinin tercih edildiğini görüyoruz. Bu da canlı renklerin sunulduğu bir ekran anlamını taşıyor. 240×240 çözünürlüklü ekran, dokunmatik özellikli ve kullanımı kolay bir arayüzü var. Hem iç hem de dış mekân belirginliği yeterli düzeyde. Tabii arayüz geçişleri ve özelliklere erişim için çok da aceleci olmamalısınız, zaman zaman ufak tefek yavaşlamalar gözlenebiliyor.

Saati Bluetooth kablosuz bağlantı aracılığıyla Android telefonunuzla kısa sürede eşleştirebiliyorsunuz. Daha detaylı bir kullanım için telefonunuza Tecno Watch uygulamasını kurmanızı da öneriyoruz. Ürünü iOS tarafında deneyimlemediğimizi belirtelim. Bu sebeple de iOS tarafında henüz bir yorumumuz yok.

Vücut ısınızı merak ediyor musunuz?

Tecno Watch 1’in bünyesinde yürüyüş, koşu, badminton ve ip atlama gibi egzersiz modları bulunuyor. Tabii ki gün içinde ne kadar adım attığınız ve kalori yaktığınız da gösteriliyor. Öte yandan, gün içinde, ofiste çalışırken bazen gereğinden fazla hareketsiz kalabilir, su içmeyi unutabilirsiniz. Bu gibi durumlarda da saat tarafından uyarılıyorsunuz.

Bu bahsettiğimiz detaylara ek olarak, gün içinde vücut sıcaklığınızı da gerçek zamanlı kontrol etme şansınız var. Örneğin, 37,5 derecenin üzerine çıkılırsa, acil durum olarak saat tarafından uyarlıyorsunuz. Tabii bu ürünün tıbbi bir ürün olmadığını, acil bir durumda bir sağlık kuruluşuna başvurmanız gerektiğini de hatırlatalım.

Watch 1, uyku takibi de yapabilen bir ürün. Ne yazık ki 24 saat olarak değil, belli saatler arasında uyku takibi yapılabiliyor. Bu saat aralığı diye sorarsanız, hemen söyleyelim: 22:00 ile 08:00 arasında.

Tecno Watch 1 Akıllı Saat ile İşe Yarar Özelliklere Uygun Fiyata Erişin

Son olarak biraz da pil ve şarj detaylarından söz edelim. Bildiğiniz gibi bu tip ürünlerde pil ömrü önemlidir. İyi bir pil ömrü, mevcut özelliklerin korkusuzca kullanılabilmesi için şart.
Cihazımız 1200mAh pile sahip ve beraberinde gelen manyetik yatak aracılığıyla şarj edilebiliyor.

Deneyimlerimiz sonucunda, ekran parlaklık düzeyi %50 civarındayken ve spor modlarıyla pek ilgilenilmediği taktirde tek şarj ile 9 günlük deneyime erişmek mümkün.

İlgili Haberler

>> Anker Soundcore Motion B Bluetooth hoparlör ile kablosuz müzik keyfi!