iPhone 14 Serisi Uzun Süredir Beklenen Desteği Sunabilir!

iPhone 17

iPhone 14 serisi ile birlikte Apple kullanıcılarının uzun süredir beklediği hızlı şarj desteği kullanıcılara sunabilir. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Uzun süredir Apple kullanıcıların hızlı şarj konusunda mustarip olduğunu biliyoruz. Android modelleri 120W’a kadar çıkan hızlı şarj desteği ile karşımıza çıkarken, Apple kullanıcılarının hala 20W civarında hızlı şarj desteği ile geldiğini biliyorduk. Hatta iPhone serisinde, seriye ait yalnızca iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinde 23W ve 27W şarj destekleri bulunuyordu. İddialara göre önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen iPhone 14 serisinde bizleri karşılayacak tüm modellerde hızlı şarj desteği sunulabilir. İşte önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan etkinlikte tanıtılaacak olan Apple’ın amiral gemisi akıllı telefon serisi hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone 14 Serisi Uzun Süredir Beklenen Desteği Sunabilir!

iPhone 14

Geçtiğimiz aylarda Apple’ın 30W hızlı şarj desteğine sahip teknolojisini tanıtılacağına dair iddialar ortaya çıkmıştı. Sonunda ilk olarak iPhone 14 Pro ile geleceği iddia edilen, daha sonrasında ise seriye ait tüm modellerde tanıtılacağı düşünülen 30W hızlı şarj cihazının iPhone 14 serisi ile birlikte bizleri karşılayacağına dair yeni sızıntılar gerçekleşti. Tabii ki bu sızıntıların henüz kesinleşmediğini, marka tarafından net bir açıklama gelmediğini de belirtelim. Önümüzdeki günlerde bu iddialar netleşecektir.

iPhone 14

Android tarafında piyasaya sürülen orta segment modellerinde dahi 60W 70W gücünde hızlı şarj desteği ve adaptörü de kutu içeriğinden çıkarken, Apple’ın amiral gemisi akıllı telefon serisinde 30 watt’lık hızlı şarj desteği sunduğunu biliyoruz. Tabii ki bu şarj cihazının kutu içeriğinden çıkmaması da büyük bir dezavantaj olacaktır. Fakat Apple’ın zaten yıllardır böyle bir iddiasını olmadığını biliyoruz. Büyük ihtimalle serinin önceki modellerinde olduğu gibi yine ayrı bir satın alma ile söz konusu adaptöre sahip olabiliriz. Ortaya çıkan görselleri incelediğimizde ise bir adaptörden 2 adet Type-C portunun çıktığını görüyoruz. İki portun da 30W hızlı şarjı destekleyeceği düşünülüyor. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> DeFi Uygulamaları Gerçek Hayat Problemlerini Çözebiliyor Mu?