iPhone 14 Yüksek Fiyattan Satışa Sunulacak: Yaktın Bizi Apple

iPhone 14 fiyatı

iPhone 14 yüksek fiyattan kullanıcılarla buluşacak gibi görünüyor. Şirketin cüzdan düşmanı olacağını şimdiden söylemek mümkün. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Ortaya çıkan bazı yeni detaylara göre Apple artık ön kamera konusunda başka şirketleri tercih edecek. Şirket bundan kısa bir süre önce Çinli şirketler ile çalışıyordu. Fakat Güney Koreli bir marka ile çalışmaya başlayacağı ifade edildi.

Kamera konusunda zaten uzun bir süredir başka markalar tercih ediliyordu. Fakat ön kamera konusunda ise Çinli markalar Apple ile anlaşma yapmıştı. Şirket onların ürünlerini beğenmedi. Bunun yerine ön kamera için Güney Koreli bir şirket olan LG Innotek kullanılacak.

iPhone 14 yüksek fiyattan kullanıcılara sunulacak

Apple ile ilgili ortaya çıkan bazı detaylara baktığımızda şirketin Çinli üreticilerin ürün kalitesinden memnun olmadığını görüyoruz. Bu nedenle Güney Koreli markalara yönelmiş olma ihtimali son derece yüksek.

iPhone 14 yüksek fiyattan

Apple iPhone 14 modelinde ön kamera tercihi fiyatları biraz daha arttıracak. Böylece yaklaşık olarak 3 kat daha pahalı fiyatların ön plana çıkacağını görüyoruz. Her ne kadar şirket iPhone 14 ile ilgili düşük maliyetli ifadesini kullansa bile bunun açıkçası pek doğru olmayacağını görüyoruz.

Apple yeni iPhone modeline talep azalabilir

Diğer akıllı telefon markaları ile kıyaslandığında Apple son derece geniş bir kitleye sahip. Ancak şirketin iPhone 14 ile ilgili fiyat artışına gitmesi kullanıcıları ondan soğutacaktır. Ancak fiyat artışının kesin olduğunu söylemek mümkün değil. Eğer Apple gelirini azaltmak isterse iPhone 14 fiyatını düşük tutabilir.

Önümüzdeki aylarda iPhone 14 modelinin fiyatı kesin olarak belli olacak. O zamana kadar çok fazla iddia ortaya atılacaktır. Henüz kimse Apple’ın nasıl bir strateji izleyeceğini bilmiyor. Peki sizce yeni iPhone 14 modelinde ne tür özellikler olmalı? Konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iPhone Satışları Rekor Seviyelere Ulaşıyor: Apple Resmen Bomba Attı

>> Yeni iPhone Problemi Çok Baş Ağrıtacak: Apple Bile Halledemedi