Bitcoin Adil Fiyatı Açıklandı: Aslında Değerinin Çok Altında

Bitcoin yükselişinde son

Bitcoin adil fiyatı ile ilgili bazı bankalar açıklama yapıyor. Bu açıklamalar yatırımcılara yol gösterebilir. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin bugünlerde sürekli olarak düşüyor. Ayakta kalma mücadelesi veren kripto para devi değerinin altında diyebiliriz. Bunu söyleyen ise dünyanın en büyük bankaları içerisinde yer alan JPMorgan.

Bitcoin özellikle son dönemlerde beklentilerin çok daha altında kaldı. Fakat bankalar onun fiyatının en az 38 bin dolar olması gerektiğini söylüyor. Sadece bu tahmin bile esasında fiyatının ne kadar düşük olduğunu ortaya koydu. Peki gerçekten de Bitcoin adil fiyat bakımından 38 bin doları hak ediyor mu?

Bitcoin adil fiyatı 38 bin dolar

Bitcoin ile ilgili çok uçuk açıklamalar görmek mümkün. Mesela dünyanın en büyük finansçıları içerisinde yer alan Buffet, Bitcoin için 20 dolar değerini öne sürdü. Yani ona göre Bitcoin 20 dolar olmalı. Fakat bu çok uçuk bir rakam. Kendisinin kripto paralara karşı olduğunu biliyoruz.

Bitcoin adil fiyatı

JPMorgan gibi bankalar ise Bitcoin hakkında gerçek bir adil değeri oluşturdu. Onlara göre kripto para devi 38 bin dolarlık bir değere sahip. Kripto para piyasasında itibar ve güven son derece önemli. Luna tüm kripto para itibarını büyük ölçüde sarstı. Bu durum Bitcoin için fiyatların geriye çekilmesine neden oldu.

Kripto paralarda boğa sezonu beklentisi

Özellikle son dönemlerde ABD Merkez Bankası başta olmak üzere sürekli olumsuz açıklamalar yapılıyor. Bu olumsuz açıklamalar nedeniyle dijital varlıkların fiyatları düzenli olarak geriye çekiliyor. Peki bunun devam etme ihtimali var mı? Aslına bakacak olursak genel beklenti düşüş yönünde. Fakat boğa sezonu bekleyen analist sayısı hiç az değil.

Bitcoin şu aralar 29 bin doları aşmaya çalışıyor. Eğer bunu yapabilirse hızlı bir şekilde 40 bin dolar düzeyine kadar ulaşabilir. Bu durum aynı zamanda büyük bir boğa sezonu yaratacaktır.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin ve Altcoinler İçin Yeni Seviyeler Gelecek: Analistler Tahmin Yürüttü

>> Bitcoin Bu Fiyat Seviyelerine Kadar Gerileyebilir: Endişe Havası Hakim

. . . . .