iPhone 15 Pro Sızdırıldı: Değişen Tek Şey Adı!

iPhone 15

iPhone 15 Pro tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri sızdırıldı. İşte 2023 Eylül ayında tanıtılacak olan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

iPhone 14 serisi geçtiğimiz aylarda tanıtıldı. Ülkemizde dudak uçuklatan fiyatlar ile karşımıza çıkan sevilen seri, özellikle kamera tarafında rakiplerine fark attı diyebiliriz. Söz konusu serinin en çok beğenilen özelliği ise, serinin Pro ve Pro Max modelleri ile gelen dinamik ada özelliği idi. Android modellerinin yıllardır kullandığı delikli ekran tasarımını, harika yazılımı ile birleştiren Apple, özellikle kullanılabilirlik tarafında sevenlerinin takdirini kazanmayı başardı.

Henüz iPhone 14 serisi yeni tanıtılmışken iPhone 15 modelleri hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Özellikle serinin Pro modelinde, kullanıcıları Premium modellere daha çok teşvik etmek amacı ile daha çok özel özellikler karşımıza çıkacak. Bununla beraber iPhone 15 Pro modeli ile gelecek olan bazı özellikler hakkında da ortaya çıkan sızıntılar mevcut. Ayrıca tasarım ayrıntıları rotaya çıkan modelin, iPhone 14 Pro ile hemen hemen aynı görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

iPhone 15 Pro Sızdırıldı: Değişen Tek Şey Adı!

iPhone 15 Pro

Yeni tasarımın öne çıkan özellikleri arasında ince bir çerçeve, dokunsal ses ve sessiz düğmeleri yer alıyor. Bu tuşun, serinin önceki modellerinde karşımıza çıkan sessize alma düğmesinin yerine kullanıldığını belirtelim. Ayrıca yuvarlak kenarlı yepyeni bir titanyum çerçeve yer alıyor. Tüm yeni iPhone Pro modellerinde olduğu gibi, kamera modülü yeniden büyüyor. 1/2 oranında daha az fark edilir ancak çok daha önemli bir optimizasyon, USB-C bağlantı noktasına ilk geçiştir. Lightning bağlantı noktası tamamen gitmiş gibi görünüyor, ancak Apple neredeyse kesinlikle ekosistemini en azından kısmen korumanın bir yolunu buldu.

iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro harika yeni görüntülerle hayat buluyor ve yeni tasarımda pek çok ekstra var. iPhone 15 Pro’nun selefi iPhone 14 Pro‘dan biraz daha küçük olduğu söyleniyor ve yuvarlatılmış kenarları tutmayı çok daha kolaylaştırıyor. Son olarak, bu yılki modele özel bir renk seçeneği çok koyu kırmızıdır. Güzel kaplamalar, özel görüntülerle görselleştirilir. Referans olarak, yeni kırmızı seçeneği, mevcut koyu mor rengin yerini alır. iPhone 15 Pro, Çarpıcı Yeni Görüntülerle Hayat Veriyor iPhone 15 serisi, Eylül ayında piyasaya sürülecek. Sürprizler için hala çok zaman var, ancak Apple’ın yeni amiral gemisi şu ana kadar kağıt üzerinde çok umut verici görünüyor.

iPhone 15 Pro

İlgili Haberler

>> Samsung Katlanır Telefonlar Kamera Sızıntıları İle Gündemde!