Xiaomi 13T Pro Ortaya Çıktı: Yakında Tanıtılacak!

Xiaomi 13T Pro

Xiaomi 13T ve 13T Pro modelleri hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Türkiye’de de satışa sunulacak serinin yakında tanıtılması bekleniyor. Orta üst segmnet arasında sıkışan fakat üst segment işlemcileri ile sunulan serinin yeni modeli hakkında işte ortaya çıkan tüm detaylar.

Xiaomi’nin T serisi modellerinin, genel olarak amiral gemisi serisinin bir kademe altı olarak piyasaya sürüldüğünü söyleyebiliriz. Örneğin seriye ait piyasaya sürülen son modellerden yola çıkacak olursak, Xioami 12T modelinin, orta segment akıllı telefonlara göre bir hayli güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Fakat serinin Pro modelin baktığımızda ise, Xiaomi 12T Pro, amiral gemisi işlemcisi ile karşımıza çıkıyordu. Bu yüzden fiyat olarak Xiaomi 12 modeline göre uygun fiyattan satışa sunulsa da işlemci performansı tarafında aynı özellikleri sunmaktaydı. Fakat yine de amiral gemisi modellerde karşımıza çıkan bazı üst düzen özellikler yer almıyor.

Örneğin OIS gibi kamera tarafında fark yaratacak özelliklerin, uygun fiyat politikası ile sunulan bir akıllı telefon serisi olduğu için yer almadığını belirtelim. Yakında piyasaya sürülmesi beklene Xiaomi 13T serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Seriye ait Xiaomi 13T Pro modelinin bir hayli güçlü olacağı ortaya çıktı. Ayrıca yeni modellerin Türkiye’ye de gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. İşte yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 13T Pro Ortaya Çıktı: Yakında Tanıtılacak!

Xiaomi 13T Pro çevrimiçi sertifikasyon sitelerinde görüldü. Türkiye gibi çoğu ülkede Xiaomi 13T Pro adı ile anılacak olan modelin, Çin başta olmak üzere farklı pazarlarda Redmi K60 Ultra adı ile karşımıza çıkması bekleniyor. Bazı veri tabanı web sitelerinde ortaya çıkan modelin, 23078PND5G ve 23078RKD5C olmak üzere iki farklı model numarası ile karşımıza çıktığını görmekteyiz.

Xiaomi 13T Pro

Serinin Çin’de satışa sunulacak olan Redmi K60 Ultra versiyonunun, önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Söz konusu varyantın Çin versiyonu tanıtıldıktan iki üç ay sonra ise Türkiye ve Avrupa pazarına da giriş yapacaktır. Serinin önceki modeli olan ;K50 Ultra, 2022 yılının Ağustos ayında piyasaysa sürülmüştü. Bazı kaynaklara göre ise, bu yıl da Ağustos ayında tanıtılabilir. Önümüzdeki günlerde Dimensity 9200 yonga setine sahip olması beklenen Xiaomi 13T Pro hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> iPhone 15 Pro Sızdırıldı: Değişen Tek Şey Adı!