iPhone YouTube Özelliği Kullanılabilir Hale Geldi: Video İzlemek Daha Keyifli Olacak

YouTube reklam engelleyici

iPhone YouTube özelliği tüm kullanıcılar için aktif hale getirildi. Bu yeni özellik ile birlikte video izlemenin artık çok daha keyifli olacağını söyleyebiliriz.

.

Dünyanın en büyük çevrimiçi video platformu olan YouTube, iOS uygulamasında yer alan resim içinde resim özelliğini yeniden getirdi. Bu özellik için test süresi iki hafta daha uzatıldı. Bu durum kullanıcılar tarafından olumlu bir şekilde karşılandı. YouTube premium aboneleri artık iOS işletim sisteminde deneysel bir özellik olarak yer alan resim içinde resim moduna ulaşabilecek.

Bu özellik aslına bakacak olursak 31 Ocak 2022 tarihine kadar kullanılacaktı. Ancak konuyla ilgili yapılan değişiklikler sonucunda tarih birkaç defa ileriye ertelendi. Böylece daha fazla kullanıcının test etme fırsatı doğmuş oldu. Genelde Apple kendi ürünlerini defalarca denetip yayınlıyor.

iPhone YouTube özelliği keyifli kullanım sağlıyor

YouTube platformunda yer alan resim içinde resim modunu kullanmak isteyenler iOS 14 ve sonraki sürümleri çalıştıran iPhone cihazına ihtiyaç duyacak. Ne yazık ki iOS 14 işletim sisteminin altında yer alan cihazlarda bu yeni özellik tercih edilemeyecek.

iPhone YouTube özelliği

iPhone kullanıcılarının yapması gerekenler ise son derece basit. Eğer videoyu ana ekranda veya diğer uygulamalar üzerinde izlemek istiyorsanız “resim içinde resim” butonu burada yer alacak. Bu butona dokunmanız ile birlikte özellik aktif hale gelecek.

iPhone kullanıcıları daha pratik video izleyecek

YouTube premium üyelerine özel olarak sunulan bu yazılım büyük bir beğeni kazanmıştı. Android platformunda sorunsuz olarak tercih edilen bu yeni özellik ne yazık ki iOS söz konusu olunca aynı verimi sağlamadı. Resim içinde resim moduna tüm dünyadaki kullanıcıları dahil etmek isteyen Google ise bu konuda iddialı.

Son olarak YouTube premium üyelerinin; reklamsız videolar, video indirme yeteneği, bir cihazın ekranını kilitlenen video oynatma gibi çeşitli özelliklerden yararlanabileceklerini hatırlatalım. Peki siz bu özelliği tercih ediyor musunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Sohbet Geçmişini Android iOS Arası Transfer Etmek İsteyenlere Müjde!

>> iOS 15.4 Beta Güncellemesi Yayınlandı: Yepyeni Özellikler Geldi

. . . . .