İsrail Havadan Lazer Silahı İle Büyük Korku Yaratıyor: Yeni Silah Teknolojileri

ABD'nin nükleer silah sayısı

İsrail havadan lazer silahı bu günlerde ortaya çıktı. Çalışmaları uzun bir süredir devam eden bu silah ilk testlerini gerçekleştirdi. Hadi gelin bu ölüm makinesine biraz daha yakından bakalım.

İsrail Savunma Bakanlığı geçtiğimiz yıllarda bazı silahlar geliştirdiğini söyledi. Ancak konuyla ilgili net açıklamalara yer vermedi. Birçok kaynak onların lazer silahı üzerine çalıştığını söyledi. Zamanla bunun doğru olduğu ve İsrail’in dünyanın ilk lazer silah sistemlerine sahip olduğu ortaya çıktı. Bu tür silahlar ile ölüm makinesi haline gelmek oldukça kolay.

Dünyanın en büyük askeri güçleri içerisinde yer alan İsrail tarafından geliştirilen bu lazer silahları ilk testlerini atlattı. Bu silah kısa menzildeki roketleri etkisiz hale getiren demir kubbe ile birlikte çalışacak. Böylece başarı şansı büyük oranda artırılmış olacak.

İsrail havadan lazer silahı büyük savunma sağlayacak

Savunma Bakanlığı’nda önemli bir konumda yer alan Yaniv Rotem bu konuda bazı açıklamalara yer verdi. Silahın tanıtımı ile ilgili tamamen savunma amaçlı olduğu vurgusu yer aldı. Yapılan açıklamalarda uçağa yaklaşan roketlerin kör hale getirileceği ifade edildi. Böylece hedef vurma ihtimalleri sıfıra inecek.

İsrail havadan lazer silahı

İsrail ile Filistin arasında yaşanan çatışmalarda hatırlayacağınız üzere demir kubbe bile neredeyse işe yaramadı. Elbette büyük oranda koruyuculuk sağlasa bile yine de birçok füze İsrail şehirlerine isabet etti. Bunun üzerine ek önlemler alınacağı söylendi. Lazer sistemlerinin çıkışı aslında tesadüf olmadı.

Yeni lazer silahı 4 yıl içinde geliyor

Yapılan açıklamalarda 100 kW’lik bir prototipin 3 ya da 4 yıl içinde kullanıma sunulacağı ifade edildi. Ayrıca bu modelin 20 km değerinde bir menzil ile birlikte çatışmalarda kullanılacağı söylendi. Havadaki hedefleri indirecek olan bu lazer silahı devlet ve özel sektör işbirliği ile geliştirildi.

Muhtemelen 2025 yılında silah aktif bir şekilde İsrail ordusunda kullanılacak. Elbette öncesinde de silahın kullanılma ihtimali var. Peki siz bu lazer silahı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Kara Liste Şokundan Sonra İyi Haberler Alıyor: ABD İle Arası Düzelecek Mi?

>> ABD Ordusu Microsoft İle Çok Daha Güçlü Olacak: Bu Ekipmanlar Savaş Kazandırır